Wpis z mikrobloga

Nie wiem z czego się wykopki cieszą, bo sprawa z obiektywnego punktu widzenia sprawa Kamińskiego i Wąsika została zakończona w 2k15. Sąd ot tak stwierdził, że jeszcze raz rozpatrzy tą sprawę. To jest zaskakujące, że to może dotyczyć każdej osoby w państwie, nawet wyborcy obecnej koalicji rządzącej. Wygracie jakaś sprawę i po 8 latach jeśli nadepniecie sędziemu albo politykowi na palec to znowu wasza sprawa ruszy i możliwe, że usłyszycie inny wyrok. Super sprawa. Dziwi mnie krótkowzroczność wielu ludzi tutaj. Takiej krótkowzrocznosci nie było nawet jak w 2k15 pis doszło do władzy, a dobrze to pamiętam.

Ale nic, ludzie chcą chleba i igrzysk to mają co chcą, a co będzie potem i jakie ma to skutki? Ważne że dwóch pisowców siedzi xD

#polityka #polska
  • 13
@Tytyka: bzdura, sprawa sie nie skończyła. W 2015 zapadł wyrok nieprawomocny, w 2018 były orzeczenia TK i SN, że Duda nie mógł udzielić łaski osobom bez prawomocnego wyroku, w związku z tym sprawa miała dalszy bieg.
Wygracie jakaś sprawę


@Tytyka: lmao

13 listopada 2014 Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia orzekł 2,5 roku więzienia dla Piotra Ryby i 54 tys. zł grzywny dla Andrzeja K. sąd uznał za adekwatne do społecznej szkodliwości czynu, jakim było powoływanie się na wpływy w tak wysokiej instytucji państwa, w uzasadnieniu sąd uznał, że działania oskarżonych były podstawą do wszczęcia operacji specjalnej CBA.


Nieprawomocny wyrok to kurła wygrana XD
EDIT: Zły cytat wkleiłem, wiem.
To jest zaskakujące, że to może dotyczyć każdej osoby w państwie


@Tytyka: nie kazdy popelnia przestepstwa (σ ͜ʖσ)

Wygracie jakaś sprawę i po 8 latach jeśli nadepniecie sędziemu albo politykowi na palec to znowu wasza sprawa ruszy i możliwe, że usłyszycie inny wyrok.


ale przeciez oni 2 razy zostali skazani, nic nie wygrali - dudu im dal ulaskawienie przed wyrokiem sadu 1 instancji...
@StronaGlowna ale jeśli zostali skazani raz w tej samej sprawie i ułaskawieni to czemu sąd orzekł drugi wyrok w tej samej sprawie po latach? Duda może ich drugi raz ulaskawic, a sąd może ich równie dobrze 3 raz skazać i do bez końca.