Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot!
Po 6 latach (!) rozwodu ze złą kobietą, Sąd Apelacyjny kilka miesięcy temu przyznał mi - tacie opiekę nad synem :) A dzisiaj, po 4 miesiącach od złożenia wniosku do ZUS, dostałem potwierdzenie o przyznaniu świadczenia 800+ :) Jestem legalnym tatusiem!
  • 189
  • Odpowiedz
@michalku: Mam nadzieję, że będziesz teraz utrudniał matce kontakty z dzieckiem, tak jak to wielu facetom robią kobiety, absolutnie nic Ci za to nie grozi, do czasu upomnienia przez sąd ( ͡° ͜ʖ ͡°) potem dostaniesz 100zl kary za każdy brak wydania dzieciaka matce, ale musiałby być mocno udowodniony.
  • Odpowiedz
@michalku: Współczuję w tym wszystkim dzieciakowi, który z nie własnej winy znalazł się w takiej sytuacji, że dwoje ludzi którzy wspólną decyzją powołali go na świat, przez 6 lat żyli i będą żyć w stanie zimnej wojny, podskubując siebie nawzajem. Życzę mu, aby ten błąd rodziców nie ciągnął się za nim latami i wyrósł na w miarę porządnego chłopa bez wielkiego plecaka negatywnych emocji.
  • Odpowiedz
  • 17
@Iskaryota: @mam__pytanie Sąd drugiej instancji wysłuchał syna to raz i moja nad nim opieka przez ten czas to dwa. Sąd pierwszej instancji nie uważał za stosowne uwzględnić opinii dziecka, a moje zdanie było równoważne ze zdaniem matki, więc w pierwszej instancji tak jak jest to w Polsce, przyznano jej opiekę.
  • Odpowiedz