Wpis z mikrobloga

#tvpis #sejm #polityka #konfederacja #bekazpisu #neuropa

Nie jestem za pisem ALE ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Śmieszą mnie teksty, że Tusk rozgrywa prezydenta Dudę i PiS. Prawda jest taka, że to co robi teraz PIS powoduje, że to PiS zyskuje na sile. Nie Tusk, nie Hołownia. Poczytajcie historię. Zrobienie z Kamińskiego i wąsika męczenników to najlepszy sposób na zdobycie elektoratu i zmobilizowanie każdego starego dziada i babci do pójścia do głosowania przeciw Tuskowi. Polaczki uwielbiają męczenników, zwłaszcza "porządnych", pobożnych katolików z PIS. A przynajmniej tak wykreowanych przez różne szczujnie TV

Dlaczego? Bo nie doceniacie mobilizacji pisiorów i ich elektoratu. TV Republika już prawie ma milion subskrybentów i 60k ludzi na żywo. Szczujnia dalej działa. Jaki jest cel PiSu? Jak najszybsze ponowne wybory, skrócenie kandenji sejmu. Nie zdziwilbym się jak by pisiory zrobily w kraju taki raban, że nie uda się dostarczyć ustawy budżetowej w terminie. A wtedy Adrian skraca kadencję sejm.

Myślicie że PiS ponownie przegra wybory? Obecny rząd wygrał minimalną przewagą. Cześć wahającego się elektoratu PiS głosowala na trzecią drogę, ale teraz po takiej nagonce medialnej nie zdziwilbym się jakby jednak PiS wygrał. Wszystkie stare baby, emeryci, emerytki są zmobilizowane jak nigdy. Frekwencją przy kolejnych wyborach byla by jeszcze wyższa. A myślicie że młode pokolenie, wyborców Tuska obecna sytuacja coś obchodzi? Większość z nich nie wie co się dzieje nawet bo wolą scrollowac tik toka.

A i kolejna sprawa - to jak Tusk rozegrał Hołownie to majstersztyk. Zauważcie, że cała opinia publiczna pisiorów, konfederatów i różnych narodowców za sprawę wąsika i Kamińskiego obwinia Hołownie, nie Tuska. No i ta sprawa z ominięciem biura podawczego i wybranie sobie sędziów. Tusk wykorzystuje brak doświadczenia Hołowni żeby w następnych wyborach na prezydenta wygrał Trzaskowski.

Jako ex konfederata jednak nie jestem za pisem, minimalnie bliżej mi do Tuska i Hołowni bo jednak wybryków dudy i afer PiSu nie da się wybronić xD fajnie że w końcu ktoś pójdzie siedzieć. Ale po prostu nie jestem ślepy na fakty. Jeden błąd Tuska i Hołowni, mamy ponowne wybory i pisiory znów u władzy
  • 24
Przede wszystkim mnóstwo wyborców koalicji jest zawiedzionych ich powyborczym podejściem do praworządności oraz tym jak starają się wymigać od obietnic.


@wAr1948: Nie spotkałem jeszcze żadnego wyborcy koalicji, który by takie zdanie przedstawił.

Natomiast spotkałem się z ogromną ilością postów pisowców, którzy tak twierdzą.
@nad__czlowiek twardy elektorat PIS jest poniżej 20%. Pamietaj że PIS to zlepek różnych frakcji.
Jedyne co się dzieje to beteonuje się najtwardszy elektorat który wcale nie jest taki duży.
Malo tego w samym PISie Kamiński nie był zbyt lubiany przez inne frakcje.
Nic się nie wydarzy. PiS upada.
A jeżeli Duda doprowadzi do przedterminowych wyborów to tak #!$%@? ludzi że kolejne wybory koalicja wygra w cuglach.
z Kamińskiego i wąsika męczenników


@nad__czlowiek: ale z nich się nie da zrobić męczenników. To są prawie całkowite anony, Kamiński to pijus, który ledwo stoi, Wąsik... szkoda gadać, ćwok. Na takich pajacach PIS nie zbuduje mitu swojego męczeństwa, zwłaszcza, jeśli Platforma się kapnie, że wystarczy przypomnieć, że to oni wrabiali Leppera - a do tego wielu chłopków-roztropków ma ciągle sporą sympatię.