Wpis z mikrobloga

#pytanie #prawo #mieszkanie #pytaniedoeksperta #nieruchomosci

Mam taki problem - mamy wujka, od pewnego czasu samotnego, który posiada mieszkanie. Jest nieuregulowane, ale w 1/4 jest (czy raczej powinno być) mojej mamy.

Od pewnego czasu wokół niego kręcą się flipperzy - zasypują ulotkami, szukają kontaktu. Jest możliwość, że sprzeda to mieszkanie i pójdzie do jakiegoś ośrodka. Dowiedziałem się, że flipper może tak zakręcić że uregulują sprawy własnościowe bez naszej wiedzy i zgody.

Jak to jest? Jest jakaś strona w internecie typu "poszukujemy spadkobierców", gdzie sądy dają jakieś ogłoszenia, że jest planowany w ruch w sprawie nieruchomości? Chodzi o #poznan, Łazarz.

O dogadaniu się polubownym nie ma mowy, alkoholik z trudnym charakterem, zresztą jesteśmy skonfliktowani też na innym polu.
  • 5
Dowiedziałem się, że flipper może tak zakręcić że uregulują sprawy własnościowe bez naszej wiedzy i zgody.


@Pink_Floyd: ta, szczególnie na bazie nowych przepisów o doręczeniach. Nie ma takiej opcji.

Jak to jest? Jest jakaś strona w internecie typu "poszukujemy spadkobierców", gdzie sądy dają jakieś ogłoszenia, że jest planowany w ruch w sprawie nieruchomości? Chodzi o #poznan, Łazarz.

nie, można uzyskać informację w sądzie, dodać sobie sprawę do portalu apelacji poznańskiej,
gdzie i od kogo się takich bzdur dowiedziałeś?

: ta, szczególnie na bazie nowych przepisów o doręczeniach. Nie ma takiej opcji.


@Adams_GA: @thorgoth:

Chodzi konkretnie o sytuację, kiedy wujek zatai przy regulowaniu, że zmarła żona miała rodzeństwo. Sądy to w ogóle analizują, szukają po jakichś drzewach genealogicznych, mają jakąkolwiek bazę danych w tym temacie?
Sądy to w ogóle analizują, szukają po jakichś drzewach genealogicznych, mają jakąkolwiek bazę danych w tym temacie?

@Pink_Floyd: Urząd Stanu Cywilnego? Rozumiem że ciotke stryjecznego brata można pominąć ale rodzice, rodzeństwo, małżonkowie i dzieci przy sprawie spadkowej są uwzględniani z automatu.
Sądy to w ogóle analizują, szukają po jakichś drzewach genealogicznych, mają jakąkolwiek bazę danych w tym temacie?


@Pink_Floyd: oczywiście, że tak, po aktach stanu cywilnego i zapytaniach z rejestru PESEL. Są oni zainteresowanymi w sprawie. Gdyby sąd ich nie zawiadomił o sprawie, to byłaby to podstawa do wznowienia postępowania tak czy siak.