Wpis z mikrobloga

Secundo, kwestia tego ze gra dziala slabo na jakims systemie to raczej wina deweloperow, zwlaszcza jezeli nie ma natywki dany system.


@Czlowiek_Ludzki: czyli mam pisać do Rockstar Games, żeby przeportowali RDR2 i GTA 5 na linuxa?
Probujac wepchnac zbyt duza kromke chleba do tostera bedziesz zrzucal wine na producenta tosterow ze robi za male otwory?


@Czlowiek_Ludzki: kupię chleb, który jest przewidziany do tosterów :) I to samo zrobiłem w tej sytuacji.
@GeDox przyjmujemy że wcześniej kupiony chleb jest przeznaczony do tosterów. Do jednego się mieści, do drugiego nie. Tak, kupiłeś grę przeznaczoną na windowsa i próbujesz ją odpalić na Linuxie. Jeżeli chcesz pograć na Linuxie ale nie ma natywnej wersji albo słabo działa to wina dewelopera gry, nie torvaldsa ¯\(ツ)/¯

Zgaduje że najbardziej problematyczny był launcher rockstara.
Ojej Panowie. Szkoda czas na przepychanki związane z wyższością systemów, zajebistością aut czy smakiem piwa. Doradzajcie ale nie piętnujcie. Dostosowujcie życie do potrzeb i upodobań. Po co szukać zwad i wrogów? Szkoda życia na przepychanki.
przyjmujemy że wcześniej kupiony chleb jest przeznaczony do tosterów. Do jednego się mieści, do drugiego nie. Tak, kupiłeś grę przeznaczoną na windowsa i próbujesz ją odpalić na Linuxie. Jeżeli chcesz pograć na Linuxie ale nie ma natywnej wersji albo słabo działa to wina dewelopera gry, nie torvaldsa ¯\(ツ)/¯


Zgaduje że najbardziej problematyczny był launcher rockstara.


@Czlowiek_Ludzki: porównanie z doopy. To tak, gdybym był zły na producenta samochodów, bo nie mogę nimi
@GeDox: Fakt nienajlepsze. Twoje chyba tez do tych lepszych nie nalezy. Chodzi o to ze GTA 5 nie bylo pisane z mysla o linuxie, wiec jakiekolwiek obarczanie wina programistow linuxa wina ze ta gra nie dziala jest conajwyzej komiczne i to wina R* ze gra dziala jak dziala na linuxie
@linuksozerca: Hej, to nie ja zacząłem wywyższać jeden system ponad drugi, i to nie ja dalej ciągnę tą przepychankę. A że niektórzy traktują Linuksa jak religię na którą trzeba nawrócić niewiernych, no cóż.

Katolicy też przekręcają to co było napisane w Biblii, i tak samo wyznawcy GNU przekręcają słowa Stallmana. Nawet on był w stanie zrozumieć że ludzie wolą siedzieć na zamkniętym oprogramowaniu bo może być lepsze od tego otwartego. ;)
@jestem_tunowy: to win 10 jest już stary? Słyszałem o tej 11 coś, ponoć os na komputery odkąd ten win się pojawił, czyli tylko jak ktoś kupił rok? dwa lata temu sprzęt?
Ja mam lapka z 2019r z ryzenem 7, nie mam możliwości postawienia na tym 11 nawet jakbym chciał
@jestem_tunowy: Przestań zgrywać niezależnego i oświeconego i po prostu zainstaluj ten system. Aktualizuj na bieżąco i nie świruj, bo jak przy każdej nowej wersji Windowsa ludzie wmawiają sobie jakieś nieistniejące problemy.