Wpis z mikrobloga

Już ponad 350 tysięcy rosjan umarło lub zostało rannych w wojnie z Ukrainą.
Wielu z tych co przeżyło nie zaświadczy miłości. Nie kupia swojej pierwszej łady. Nie będą żyć normalnie.
Rosja to kraj dla silnych ludzi. Oni silni już nie są.
Trzeba sobie zadać pytanie czy było warto ginąć za oligarchów i putina. Po co giną rosyjscy mężczyźni?
Niby rosja jest konserwą i opiera się hordom z krajów muzułmańskich a staje się muzułmańska szybciej niż Francja.
Panujący hiv bieda i inne straszne choroby rosyjskie.
Czy za to warto walczyć?
Pójdziesz na front zostaniesz ranny zginiesz i jedyne co po tobie zostanie to worek ziemniaków który zje twoja żona z innym fagasem który stwierdził że nie warto iść na wojne.
#rosja
#ukraina
  • 14
@Yurakamisa: A jak mają nie iść na front skoro za odmowę pójścia na front grozi ci pójście do łagru?
Ci co nie chcą to już dawno uciekli za granicę a ci co nie mogą uciec tylko czekają w kolejce na bilet do Ukrainy od Putina.
@who_cares2: rosjanie mogą się buntować lub strzelać do swoich oficerów. Jest wiele rozwiązań

@CzaikaRuchaika za swój kraj i oligarchów oraz perspektywy lepszego życia. Mężczyźni w rosji walcza za gorszymy perspektywami zmuszeni do udziału w nie swojej wojnie. Przykre jest to jak tacy jak ty popierają śmierć rosjan. Pewnie jesteś Ukraińską onucą.
rosjanie mogą się buntować lub strzelać do swoich oficerów. Jest wiele rozwiązań


@Yurakamisa: I myślisz, że wtedy nie trafią do najgorszych więzień w Rosji do końca swojego życia?

Jadą na tę wojnę bo mają nadzieję jakoś to przetrwać, przeżyć i mieć spokój.
Pewnie mało kto z nich myśli o jakichś wywrotowych akcjach bo wiedzą, że albo od razu zostaną zabici albo zginą w obozie pracy gdzieś na „Kołymie” czy innej Syberii
To straszne co mówisz dlatego tym bardziej trzeba walczyć o wolność dla rosyjskich mężczyzn.


@Yurakamisa: Nie straszne tylko logiczne.
Tam działa też psychologia tłumu - każdy czeka aż ktoś inny coś zrobi (zabije wspomnianego oficera) samemu nie narażając siebie na konsekwencje.
Sporo czytałem i oglądałem na temat Rosji, rosjan i chyba trochę jestem w stanie zrozumieć nastawienie tego narodu.
U nich nadal jest komunizm i oni wiedzą, że każdy zły ruch
@CzaikaRuchaika: no widzisz. I to świąd o byciu onuca. Żal moze być tylko Ukraińców. A ruskich nie.
A mówiąc szczerze - fakt. Szkoda tych zwykłych ludzi, którzy są mielwni w błocie. A kto ma kasę na łapówkę to się wykręci.
@Yurakamisa: Dlatego jeśli wojna dojdzie do polski to wyciągnijcie wnioski z sytuacji ukraina/rosja i przed jej wybuchem uciekajcie.
Zrobienie wakacji dwa tygodnie przed wybuchem wojny daje największą szansę na przeżycie. Każda inna opcja to duże ryzyko śmierci. Ucieczka w trakcie wybuchu wojny to dezercja i za to jest rozstrzelanie (a pamiętajcie, że przez niedawną ustawę każdy z kategorią wojskową jest żołnierzem rezerwy), a dodatkowo taka ucieczka ma nikłe szanse na powodzenie.
rosjanie mogą się buntować


@Yurakamisa: A w jaki sposób konkretnie? Ja mieszkając za granicą miałem okazję poznać Rosjankę z Moskwy, powiedziała mi, że sama nie popiera wojny, ale nie mają dosłownie żadnych opcji żeby protestować. Tam nie ma takiej możliwości że zbierasz grupę ludzi i idzecie na strajk, bo rząd inwigiluje komunikatory i np. jej znajomi zostali wszyscy aresztowan jak chceili zorganizować jakieś spotkanie w tym temacie na które przyszły 4