Wpis z mikrobloga

@niezdiagnozowany: Czy to, że w Polsce jest teraz zimno magicznie zmniejsza średnią globalną temperaturę powietrza i oceanicznych wód powierzchniowych i usunęło gromadzoną latami dodatkową nadmiarową energię cieplną magazynowaną w 90% w oceanach? A wiesz, że jak wskutek globalnego ocieplenia prąd morski ogrzewający klimat Europy osłabnie lub zaniknie to u nas będzie o wiele zimniej niż w latach 80 i będziemy mieć zimę stulecia co roku? Tak tylko pytam, bo pewnie to
@P35YM1574:

Czy to, że w Polsce jest teraz zimno magicznie zmniejsza średnią globalną temperaturę powietrza i oceanicznych wód powierzchniowych i usunęło gromadzoną latami dodatkową nadmiarową energię cieplną magazynowaną w 90% w oceanach?


Czy to wszystko zmienia i ma jakis wpływ na to, że Jakub Wiech jak jest ciepło to non stop pisze o tym jakie mamy temperatury za oknem, a jak sie robi zimno, to nagle zapomina o nich napisać?
@niezdiagnozowany: 1. Na kanale przeprowadził kilka długich rozmów z kimś kto się w tym mocno orientuje, zakładam, że widziałeś te filmy? 2. Istnieje mnóstwo ekspertów od zmian klimatu, którzy podejmują również działalność edukacyjną w tym temacie a tak zwana polityka klimatyczna i dekarbonizacja opiera się na znanym i badanym od ponad stu lat zjawisku cieplarnianym, które przemysłowa emisja gazów cieplarnianych wzmacnia. 3. Rozumiem negowanie sensowności działań tzw. proklimatycznych, rozumiem podważanie sensu
@P35YM1574:

1. Na kanale przeprowadził kilka długich rozmów z kimś kto się w tym mocno orientuje, zakładam, że widziałeś te filmy?


i to go usprawiedliwia, żeby spamowac pogoda jak jest cieplo, a milczec o pogodzie jak jest zimno ( ͡° ͜ʖ ͡°)? No nie wiem, moze to sprawia, że nagle zaczał znac się na klimacie? Moze niech w CV to sobie wpisze, to go przyjmą do jakiejś
@niezdiagnozowany: Zadziwia mnie jak wielki problem widzisz w czyimś pisaniu o rekordowych pomiarach temperatury dodatniej przy jednoczesnym niepisaniu o nierekordowych pomiarach temperatury ujemnej. Poza tym ciężko mi się odnieść do zarzutu spamowania, bo ja nie doświadczam spamowania z jego strony na Twitterze, bo 1. Nie mam Twittera 2. Nie śledzę jego działalności poza okazjonalnym obejrzeniem jakiegoś odcinka podcastu, który prowadzi.
Nawet nie wiem czy ja kogokolwiek usprawiedliwiam, bo tu nie ma
@P35YM1574:

Zadziwia mnie jak wielki problem widzisz w czyimś pisaniu o rekordowych pomiarach temperatury dodatniej przy jednoczesnym niepisaniu o nierekordowych pomiarach temperatury ujemnej.


Dziwi mnie to, ze widzisz zdziwienie, o tym jakbym zauwazyl taka niekonsekwencje, no ale ok. Niemniej jednak, gdybys przeczytal dokladnie to Jakub Wiech pisze o pogodzie jak jest cieplo za oknem, a milczy, o tym jak jest zimno.

Poza tym ciężko mi się odnieść do zarzutu spamowania, bo
@niezdiagnozowany:

Dziwi mnie to, ze widzisz zdziwienie, o tym jakbym zauwazyl taka niekonsekwencje, no ale ok.


Dlatego napisałem o, cytuję siebie: "pisaniu o rekordowych pomiarach temperatury dodatniej przy jednoczesnym niepisaniu o nierekordowych pomiarach temperatury ujemnej." To tak jakbyś miał pretensje do kogoś o to, że poinformował o pobiciu rekordu w biegu na 100 metrów a milczy, gdy ktoś pobiegnie 100 metrów w 10,5 sekundy. Za to ludzie zaprzeczający antropogenicznemu ociepleniu często