Wpis z mikrobloga

@rivers666: to nasza polska kultura zapie*dalania wychodzi. Ja ostatnio przez takiego 2 dni L4 wyłapałem. Jeszcze mówię mu, że "powinieneś być na L4, a nie w pracy" i co odpowiada? "Wiem, masz rację", a i tak siedzi w robocie i zaraza innych ¯\(ツ)/¯

No ale tak to jest jak pracodawca ucina premie za l4
No ale tak to jest jak pracodawca ucina premie za l4


@macan: Jak uważam że chodzenie chorym do pracy to bzdura i powinno być karane, tak ucinanie premii nie wzięło się z nieba w polsce l4 to drugi urlop dla nierobów¯\(ツ)/¯
@rivers666: mi w październiku zeszłego roku połączyli dwa biura, mój tim 3 osoby z innymi 3 osobami w jednym pomieszczeniu
No i tylko chłop z drugiej drużyny od listopada ciągle chory ¯\(ツ)/¯
Klima na 26 stopni, chłop przy grzejniku i w dwóch polarach siedzi od dwóch miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@macan jak miałam miesiąc wypowiedzenia w lipcu i byłam na l4 to tez za lipiec na L4 dostałam od pracodawcy 100% wypłaty. i potem zus tez 100%. może ma z tym jakiś związek, ze zgłosiłam do pipu i oskarżalam pracodawcę o mobbing. nie wiem. ale dostaje 100% i nic nie kręcę
@crazykokos: masz L4 mimo, że już nie pracujesz? Ee, teraz to na pewno kręcisz, może faktycznie ma to coś wspólnego z oskarżeniem o mobbing, normalnie L4 nie jest wypłacane tak długo jak już się zwolnisz.

Co więcej, L4 jest 80% płatne, a zasiłek 80% z 80%, wiem, bo miałem pół roku L4 i wróciłem do pracy mimo problemów z nogą, bo stwierdziłem, że za 60% nie będę siedział w domu
macan - @crazykokos: masz L4 mimo, że już nie pracujesz? Ee, teraz to na pewno kręcis...

źródło: IMG_20240109_092106

Pobierz
@macan oj widze, ze mało się znasz. jak najbardziej po zakończeniu pracy można na L4, bo robię już tak trzeci raz. wystarczy znaleźć prace z dobra podstawa, rzucić wypowiedzenie i na drugi dzień iść na l4. jeśli l4 zaczęło sie jeszcze w czasie trwania stosunku z pracodawcą to możesz ciągnąć dalej, po ustatniu stosunku ale musisz mieć ciągłośc- tzn każdy dzień musi być l4 i nie może być dnia luki
crazykokos - @macan oj widze, ze mało się znasz. jak najbardziej po zakończeniu pracy...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz