Wpis z mikrobloga

Podrzućcie jakieś sprawdzone przepisy na koktajl warzywne? Głównie z tych zielonych, ale nie tylko. Ważne żeby był szpinak i jarmuż. Może jogurt naturalny/kefir/maślanka/napoje roślinne, brokuł/pestka awokado/seler naciowy/natka pietruszki i przyprawy typu kurkuma/sok z cytryny itd Tak żeby się nie porzygać xD Wersja na redukcje z małą ilością kcal - Owoców żeby nie było, albo było jak najmniej. Ale wersję kaloryczną/smaczną też podrzucajcie to sobie na masę zostawię.

#dieta #dietetyka #zdrowie #mikrokoksy
  • 3
  • Odpowiedz
@Piks0n ja jak coś takiego robie to pełny spontan i za każdym razem inaczej. Lubię dodać jakiś owoc bo poprawia to smak np. borówki, jagody, jeżyny, maliny czy truskawki. Mają mniej kcal niż np jakiś banan czy mango i względnie mniej się tego używa bo mają intensywny smak.
A z zielonych rzeczy to jeszcze natka pietruszki. Warto też dodać jakieś inne superfoods do takich koktajli np. chia czy ostropest.
Wymyśl sobie
  • Odpowiedz
@Piks0n: ja bym tam wolał zamiast koktajli to poddusić z oliwą, czosnkiem, pieprzem pod koniec wymieszać z jogurtem i polać tym kurczaka albo rybę.
Ale jakbym już musial to byl to zmiksował z jablkiem, jrejpfrutem (ma mało kcal), do tego starta skórka cytryny, imbir, kurkuma, pieprz czarny, erytrytol i ewentualnie kostki lodu.
  • Odpowiedz
  • 0
Dla zaciekawionych tematem: Wrzuciłem do blendera szpinak, jarmuż, brukselke, seler naciowy, natke pietruszki, maslanke 150g, imbir, kurkume, trochę cytryny i grejpfruta i kilka orzechów włoskich. Lekko posłodziłem erytrytolem. Bardzo dobry soczek wyszedł.
  • Odpowiedz