Wpis z mikrobloga

Kupuje auto, mój budżet to 150k. Zastanawiam sie nad kupnem BMW 218i. Auta potrzebuje do zwykłego jeżdżenia po mieście i raz na jakiś czas wypadu w góry albo do innego miasta wojewódzkiego. Nie jestem fanem motoryzacji, samochód dla mnie to narzędzie do przedostawania się od punktu A do punktu B.
Samochód mi się podoba ale na wszelkich forach internetowych widzę bardzo dużo słabo uargumentowanej krytyki. Ktoś wytłumaczy laikowi dlaczego to auto zbiera tyle hejtu? Czemu mam go nie kupować?

#samochody #bmw #motoryzacja
dzielnyparafianin - Kupuje auto, mój budżet to 150k. Zastanawiam sie nad kupnem BMW 2...

źródło: Screenshot 2024-01-07 174613

Pobierz
  • 11
Samochód mi się podoba ale na wszelkich forach internetowych widzę bardzo dużo słabo uargumentowanej krytyki. Ktoś wytłumaczy laikowi dlaczego to auto zbiera tyle hejtu? Czemu mam go nie kupować?


@dzielnyparafianin: Wróć na te fora i zacznij czytać skąd się te opinie biorą, jak zrobione jest zawieszenie, jaki silnik, jaka skrzynia, z jaką posypką i się dowiesz. W tym temacie autorytet i rozsądność podejmowanej decyzji są wprost proporcjonalne do poświęconego czasu na
@dzielnyparafianin: Hejt wywodzi sie od tych, co nigdy takiego auta nie posiadali, nie jezdzili i nie beda jezdzic. Toż to normalne BMW, tylko troche przerobione pod europejskie standardy i #!$%@? normy. Silnik nadal BMW, tylko umiejscowiony poprzecznie a nie wzdluznie. Tak samo nowa seria 1, to blizniacze modele, platforma ta sama ale inna buda. Skrzynia biegów jest mi do konca nie znana, dostarcza ja Magna, to 7 biegowy automat dwusprzeglowy w
nie lepiej coś tańszego w utrzymaniu, eksploatacji itp? 150k to duży budżet w którym możesz znaleźć auto tańsze z lepszymi osiągami i w miarę "świeże". BMW owszem daje frajdę z jazdy ale jak masz 3.0 i ponad 200 koni, ze zdjęcia 2.0 diesel 4cylindry, 150koni ty chcesz 218i które ma silnik 1.5 i 130koni oba przypadki to nic dobrego, duża masa, wolne przyśpieszenie duże spalanie, ogromne koszty napraw prównywalne do dużych jednostek.
ToBMw da frajdę z jazdy tylko podczas wypadu w góry ale legalne to wtedy nie bedzie a wymagać będzie też sporej odwagi :) w mieście 70 w porywach do 80 kmh max. Fajne miejsce do testów nie ma co. Traska jeszcze gnoja broni :)