Wpis z mikrobloga

Znalazłem taki dysk twardy na dnie szuflady, będzie bez problemu współpracował w komputerze stacjonarnym z systemem Windows XP 32bit? Postawiłbym na nim system, tylko nie wiem czy SSHD nadaje się na tak stare okienka, bo wiem już że SSD wymaga np. wyłączenia defragmentacji dysku. No i to jest dysk 2,5 a nie 3,5, to też nie dołoży komplikacji? Pozdrawiam
#windowsxp #windows #retrogaming #retrocomputing #retro #komputery
JicchakPerec - Znalazłem taki dysk twardy na dnie szuflady, będzie bez problemu współ...

źródło: IMG_20240107_114520446

Pobierz
  • 5
tylko nie wiem czy SSHD nadaje się na tak stare okienka, bo wiem już że SSD wymaga np. wyłączenia defragmentacji dysku.


@JicchakPerec: z punktu widzenia systemu to zwykły HDD, wszystkim zajmuje się elektronika w dysku.

No i to jest dysk 2,5 a nie 3,5, to też nie dołoży komplikacji?


@JicchakPerec: nie ma to żadnego znaczenia, poza tym że wypadałoby mieć adapter jeśli nie masz w obudowie miejsca na 2,5"
pytanie tylko po co


@msr99: TRIM nie dziala na XP więc dysk zuzywal sie bardzo szybko.

@JicchakPerec garbagecollector musialby dzialac z poziomu kontrolera na dysku, bo win xp tego nie obsluguje. Twój dysk raczej takiej funkcji nie ma. Szkoda go na XP. 2,5''/3,5'' nie ma zadnego znaczenia akurat.
@donpedroleone : Mam XPka postawionego na SSD Samsung 840 PRO, myślę ze w przeciągu roku korzystałem z tego PC może kilkadziesiąt godzin (i raczej wątpliwe ze kolega będzie korzystał z takiego pc tyle samo czasu co z nowego ;), i dysk ma się dobrze, żadnych oznak 'dojechania' - a instalowałem dużo gier, dem czy pierdołki z płyt CDA.