Wpis z mikrobloga

Zaczałem się interesować lotto przez te wpisy na wykopie o eurojacpot. Jest taka stronka https://megalotto.pl/ w której możecie sprawdzić dowolne liczby czy kiedykolwiek zostały wylosowane, fajna sprawa. Pierwszymi wylosowanymi liczbami w historii totolotka to 8, 12, 31, 39, 43 i 45 w 1957 roku. Czy kiedykolwiek się powtórzyła taka szóstka? Oczywiście nie, kilkakrotnie została wylosowa czwórka z tego zbioru. Sprawdziłem z ciekawości moje liczby, które zawsze obstawiam(gram raz na pół roku) i też maksymalnie w historii padła czwórka z takiego zbioru.

Jeśli macie jakieś ciekawostki o lotto, np czy kiedyś powtórzyła się "szóstka" i jakie jest tego prawdopodobieństwo to się podzielcie. Lubię czytać takie pierdoły

#lotto #losowanie #hazard #eurojackpot #ciekawostki #liczby
eleganckichlopak - Zaczałem się interesować lotto przez te wpisy na wykopie o eurojac...

źródło: lotto

Pobierz
  • 10
@eleganckichlopak: ja też zacząłem o tym czytać ostatnio i o ile losowania nie są ustawione to żaden sposób ani rachunek prawdopodobieństwa nic nie pomoże. Trafić 6 to jakby trafić w liczbę od 1 do 14 000 000, wydaje się nierealne ale powiedz to osobom które jednak wygrały ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mnie ciekawi czy takie wygrane osoby grały jakimś systemem, miały swoje "szczęśliwe" liczby, grali latami czy
@Reynald z ciekawostek jakie znalazłem jeszcze to w 94 roku w Polsce "szóstke" w tym samym losowaniu trafiło 80 osób. Też nie jestem zwolennikiem teorii, że losowania są ustawione, ale prawdopodobieństwo tego jest chyba dosyć niskie. Chociaż w latach 90 w Polsce wszystko było możliwe, nawet Wałęsa kilka razy wygrał ( ͡º ͜ʖ͡º). Paręnaście lat temu w Bułgarii w ichniejszym lotku ta sama szóstka padła dwa losowania
w 94 roku w Polsce "szóstke" w tym samym losowaniu trafiło 80 osób. Też nie jestem zwolennikiem teorii, że losowania są ustawione, ale prawdopodobieństwo tego jest chyba dosyć niskie.


@eleganckichlopak: Chodziło o to że w jakiejś reklamie, czy w broszurach w kolekturach były te liczby wylosowane i ludzie skreślali takie same ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sprawdziłem z ciekawości moje liczby, które zawsze obstawiam(gram raz na pół roku)
Mnie ciekawi czy takie wygrane osoby grały jakimś systemem, miały swoje "szczęśliwe" liczby, grali latami czy przyszli raz na rok, zakreślili pierwsze lepsze i wygrali.


@Reynald: są na reddicie AMA ze zwycięzcami różnych loterii, polecam jako lekturę w wolnym czasie
Chodziło o to że w jakiejś reklamie, czy w broszurach w kolekturach były te liczby wylosowane i ludzie skreślali takie same ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hymenajos: chyba chodzilo o taka czerwona koperte (zarys) na blankiecie idaca przez te liczby ktore padly