Wpis z mikrobloga

Ale się owieczki oburzają, bo pokazali im tęczową flagę w telewizji śniadaniowej. "bO tRzEcH kRólI". No nie mogę.

Cały kraj powinien całą sobotę skakać wokół katolików, bo katolicy mają święto. Coś się wam pomyliło, to już nie jest kraj pod wodzą religijnych oszołomów.

Skoro jest to dla ciebie takie ważne święto to idź je świętować, a nie telewizję oglądasz. Jakby padało, świeciło słońce i tęcza się pokazała na niebie, to byście zwariowali, że lewacka propaganda jest też na niebie.

Religijnym osobom nie przeszkadza szczekanie na innych, jeśli akurat dany dzień to nie jest dla nich żadne święto. Tutaj jest taka różnica, że nikt tam nie szczekał na kościół.

Ale dla was oszołomy to i tak będzie jakiś pośredni "atak" na kościół. Syndrom oblężonej twierdzy.

#bekazprawakow #bekazkatoli #4konserwy
  • 18
  • Odpowiedz
  • 4
@melquiades: I dobrze. Łatwiej dostrzec tych niebezpiecznych tęczowych odklejeńców, niż niebezpiecznych odklejeńców religijnych. Oni się lepiej kamuflują i mają bardziej populistyczną gadkę, trafiającą do wielu.
Tęczowi jakoś też mają mniej tendencji do odczłowieczania grup społecznych z którymi się nie zgadzają. Co bardzo łatwo przychodzi "wierzącym" oraz ich pasterzom. To nie tylko do religii katolickiej, praktycznie każdą religię można o to oskarżyć.

To głównie ta skrywana nienawiść i sztuczna miłość do bliźniego,
  • Odpowiedz
Ale dla was oszołomy to i tak będzie jakiś pośredni "atak" na kościół. Syndrom oblężonej twierdzy.

@Biskupator: Niby jaki jest cel tego wpisu, jeśli nie atak na Kościół?

Tęczowi jakoś też mają mniej tendencji do odczłowieczania grup społecznych z którymi się nie zgadzają.

Hehe, dobre.
  • Odpowiedz
  • 2
@ibilon: Przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem. Pomogę ci.

Oszołomami nazwałem osoby widzące tęczową flagę i widzące w tym atak na kościół.

Jak to jest dla ciebie atak na cały kościół to jesteś jedną z osób widzących w każdej krytyce "ataki". Jakbym rozmawiał o problemach w LGBT. (Newsflash problemy są w LGBT oraz w Kościele KAŻDEJ religii, świat nie jest czarno biały a woda jest mokra)
Bo też zawsze się znajdzie ktoś
  • Odpowiedz
Cały kraj powinien całą sobotę skakać wokół katolików, bo katolicy mają święto. Coś się wam pomyliło, to już nie jest kraj pod wodzą religijnych oszołomów.


@Biskupator: nikt nie daje jeb*ania na to katolickie święto ale prawie nikt też nie chce skrajnej lewicowej propagandy w śniadaniowej TV ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 2
@Dietetyq: to jest skrajnie lewicowa propaganda? Skrajnie lewicowa? My chyba już nie wiemy o czym mówimy.
Nie używaj dużych słów do małych rzeczy, bo słowa mają znaczenie, a takie rzucanie słowami "z najwyższej półki" rozmienia je na drobne. Louis CK miał świetny fragment o tym, jak to jako społeczeństwo zaczynamy coraz częściej używać coraz większych i coraz bardziej nieadekwatnych słów. Masz tutaj.

Lepszy przykład mi przyszedł na myśl. Odklejone turbolewaki każdego
  • Odpowiedz
@Biskupator: ja się osobiście tym tematem nie podpalam, natomiast dla mnie prosta piłka - skoro jest to MNIEJSZOŚĆ to powinna zajmować mniejszościowe miejsce w kulturze i przestrzeni publicznej

nie przeszkadza mi to że pokazują jakąś swoją flagę (szkoda że akurat w święto ważne dla WIĘKSZOŚCI Polaków), nie przeszkadzają mi programy do nich kierowane, to że w filmach to jest prezentowane, na reklamach

ale młode pokolenie sobie czasem nie zdaje już sprawy,
  • Odpowiedz
  • 2
@Dietetyq: Ta prosta piłka tylko z pozoru wydaje się prosta, bo jest mocno uproszczona. Ale to inna rozmowa.
Nie zaprzeczysz, że przez setki lat, do stosunkowo niedawna, cywilizacja zachodnia mocno tłamsiła homoseksualistów i musieli oni uważać, żeby sa bycie sobą nie stracić życia. Musieli się ukrywać, zaprzeczać, udawać przed innymi, albo samym sobą, żona przykrywka, mąż przykrywka, różne rzeczy robić, bo generalna opinia społeczna była wrogo nastawiona do homoseksualizmu, głównie z
  • Odpowiedz
@melquiades: Pokazujesz opinie ludzi których nie lubisz przez 5 minut = TVP jest pod wodzą tych ludzi, totalnie

Pokazują przez resztę dnia orszaki trzech króli, msze świętą cokolwiek = to się nie liczy bo ty to lubisz

jebnij się czerep
  • Odpowiedz
  • 0
@JazzBlurr: telewizja publiczna jest od tego, żeby mówić o wszystkim, bo każdy się na nią składa w podatkach. Ja wiem, że turbo religijni nienawidzą innych poglądów, ale osoby homoseksualne istnieją i mają prawo wystąpić w tej telewizji. 8 lat w telewizji publicznej byli mieszani z błotem i odczłowieczani, dobrze katolikom zrobi jeśli poznają inny punkt widzenia. Cały dzień były wieści o święcie, pokazywane orszaki, msze, to spoko. Kilkanaście sekund tęczowej flagi,
  • Odpowiedz