Wpis z mikrobloga

Dobrze szacuje, że chcąc kupic jakiś pc z myślą aby pograć coś więcej w nowosci przez najbliższe lata taniej wyjdzie wziąć gforce now 50zl bo opłata tylko za prąd grając 2h dziennie to 2h x 700W x 1zl/kwh x 30 = 42zl jest porównywalna z subskrypcja gf nie licząc ceny PC. Mam ThinkPada z procesorem i7 8 generacji, 16GB RAM I zintegrowana grafikę, dokupuje monitor za ok 800zl.

#gforcenow #gry #komputery #granie
#pytanie
  • 20
  • Odpowiedz
@Buko_von_Krossig: nie mam żadnego sprzętu do grania, jedynie ten laptop na którym mogę odpalić co najwyżej gry z czasów ps2.

To ile pobiera wspolczesny gamingowy PC? Jeśli 200W no to inna sprawa. Choć też pytanie na ile wystarczy taki PC i ile trzeba obecnie dać 4kzl?
  • Odpowiedz
@10129: now więc właśnie, bebechy z wysokim TDP i pewnie 500-600 w czasie grania pójdzie.

Pc za ok 4000zl optymistycznie wystarczy na 10lat choć pewnie po drodze będzie trzeba wymienić grafikę to daje ok 35zl/mc więc przy regularnym graniu 2-3h dziennie fizyczny zestaw wychodzi drożej no i nie ma opcji pograć na smartfonie
  • Odpowiedz
To ile pobiera wspolczesny gamingowy PC? Jeśli 200W no to inna sprawa. Choć też pytanie na ile wystarczy taki PC i ile trzeba obecnie dać 4kzl?


@niedasieukryc: Sprawdziłem przed chwilą na watomierzu: u mnie 3060Ti z Ryzenem 5600, 32GB, z monitorem 32" pobiera w Wiedźminie 3 max 230 W. W necie to pobiera przeciętnie 120 W. A seria RTX 4xxx jest jeszcze oszczędniejsza. 700W to biorą najwydajniejsze potwory kosztujace 20k.
  • Odpowiedz
mając 4000zł do wydania nigdy takiego poboru nie zobaczysz.
zależy od obciążenia ogólnie, jak sobie ograniczysz FPS do 60 grając w FHD, poobniżasz jakość grafiki w wyższej rozdzielczości to nie będzie chodzić na 100%.

w tym budżecie raczej oczekuj do ~300W

Pc za ok 4000zl optymistycznie wystarczy na 10lat
  • Odpowiedz
źle się z cenami porobił nieco + twórcy gier prześcigają się ostatnio kto wyda bardziej parszywą optymalizację i gry maja chore wymagania względem grafiki jaką oferują często.

jeżeli ktoś chce ogrywać nowe gry w dobrej grafice i ne daj boże w wyższej rozdzielczości niż FHD(a w tych czasach to większość ludzi by chciała 1440p) to albo się przygotować na spory wydatek albo kupić konsole.

jak ktoś nie ma nic przeciwko graniu na niskich ustawieniach grafiki to nieco lepiej to wygląda

jak
  • Odpowiedz
@10129: 60fps jest wystarczające, 1080p mało na dużym monitorze ale do przeżycia. Jest coś w stylu starego antyaliasingu?

Gf now ma też jeszcze zaletę w postaci, kupuję pakiet na 6mc np na jesień i w tym czasie ogrywamy co tam chce. Potem można zrezygnować na czas wakacji.
  • Odpowiedz
tylko 6h dziennie można grać, więc nie można po nolifić w weekend

Potem można zrezygnować na czas wakacji.

ee? to na co dzień mało czasu na gre a w wakacje się gra 12h dziennie >.>

Jest coś w stylu starego antyaliasingu?
  • Odpowiedz
subskrypcja gf


@niedasieukryc: GF Now fajna sprawa - ALE licz się z tym, że nie wszystkie gry są na nim dostępne. Nie ma żadnych gier rockstara czy np. Yakuzy. Ale jeśli wyhaczysz jakąś promocję i są tam tytuły w które chcesz grać to śmiało polecam.
  • Odpowiedz
  • 1
@niedasieukryc ja to bym nie mógł tak nie mieć swojego, bez kontroli.

Bez dobrego neta nie pograsz. Lagi, awarie, ograniczenia.

W swoim pc. Płaci się za jakość, wolność i niezależność, to musi kosztować.
  • Odpowiedz