Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o wypełnianie AI w photoshopie. Chciałbym poprawić portret na jasnym tle na którym widać małe zagniecenia i nierówności. Zaznaczam obszar który chce wygładzić i po odpaleniu AI wygładzenie owszem jest, ale kolor odbiega od reszty dość znacząco. Jest jakiś trik na to, komenda czy coś? Mam akcje do wygładzania tła, ale po dużym przybliżeniu widać piksele mocniej niż przed ich użyciem. Modelka miała dość bujną fryzurę, przez co zaznaczenie idealne jest dość ciężkie, a zdjęć do obróbki mam sporo, więc wolałbym to sobie jakoś uprościć.

#photoshop #grafika #adobe #fotografia #grafikakomputerowa #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
@sm_m: W tym pierwszym to jakość zabiła efekt. Zerknij na foto z kotem (ale w powiększeniu, na miniaturce też tego nie widać). Widać aureolkę dość dobrze. W tym miejscu właśnie było zaznaczenie i komenda by ujednolicił tło. Wykop też ma jakiś optymalizator grafik chyba, w jpg na kompie ja widzę inaczej.
@sm_m: Na tym zdjęciu to jeszcze pikuś, ale nie raz dodaje jakieś elementy lub lecę po przedmiotach/osobach i często muszę poprawiać po AI kontury i niwelować takie różnice kolorów. Zastanawiam się czy to jakiś błąd czy ja coś mam źle ustawione.