Wpis z mikrobloga

Zrobiło się cieplej i odpalił jak zwykle.


@8_8_8: no i to normalne, bo w wyższej temperaturze akumulator ma "więcej" ładunku.

Mi z filmiku wynika jednoznacznie że aku. Weź multimeter, niech chłop przyłoży do akumulatora sondy, a ty spróbuj odpalić. I niech chłop zobaczy co się dzieje. Może spadek napięcia jest tak duży, że akumulator nie daje już rady.

Do tego najlepiej mieć multimetrem w funkcja min/max.
  • Odpowiedz
Akumulator na bank jest ok bo miałam podobną sytuacje przy przymrozie


@8_8_8: to fajne masz banki. Zmierz kondycje akumulatora albo chociaz napiecie, bo akumulator moze pasc z roznych powodow, oddanio na gwarancji oddawalem
  • Odpowiedz
  • 0
@TSoprano: @programista15cm @G06DbT zdam relacje jutro. Auto stało nie uruchamiane przez trzy dni. Poprzednio gdy rozładowałam aku przez noc bo zostawiłam światełko u góry to auto nie dawało żadnej rekacji.
BTW to nie znamy się na autach, jesteśmy skromnymi informatykami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@8_8_8: no to niech skromni informatycy wyciągną akumulator, wezmą do domu, naładują prostownikiem i jutro niech spróbują odpalić.
  • Odpowiedz
@8_8_8: Może też być słaba masa z aku do karoserii. Jednak najpierw posłuchaj kolegów wyżej i naładuj prostownikiem przed kolejna próbą.
  • Odpowiedz
  • 0
@mateusz-bogacki laguna 3 był całkiem udana. Jednak legenda dwójki która była scierwem zrobiła swoje i renault musiało stworzyć talizmana bo laguna miała już łatkę gówna.
  • Odpowiedz
@8_8_8 masz możliwość zapalić auto na kable od innego samochodu? przynajmniej byś wykluczyła akumulator jakby dalej palić nie chciało
  • Odpowiedz
@8_8_8
Jak nie aku to moze faktycznie ten immobilizer. Ja jakiś czas temu w Megane sobie przypadkowo zresetowałem - i też odpalić się nie dało, a elektronika git. Ale no przed tym jeszcze kilka innych powodów może być .
  • Odpowiedz
zwykły klik. Zegary i cała elektronika się resetuje.


@8_8_8: zbyt duży spadek napięcia w momencie próby uruchomienia rozrusznika. Zabierz akumulator do domu i ładuj ładowarką lub prostownikiem. Podobnie to wygląda w starszym Oplu przy rozładowanym akumulatorze. Słychać tylko "klik-klik" i nie odpala.

Ewentualnie zużyty rozrusznik, a konkretniej jego szczotki. Jak są zużyte to potrafią się "przywiesić" i wtedy zdarza się, że doraźnie pomaga stuknięcie w rozrusznik i potrafi załapać, ale
  • Odpowiedz
@8_8_8: twój akumulator NIE jest rozładowany, ma uszkodzoną cele. Wymień akumulator na nowy i rozwiążesz problem. Jeśli mi nie wierzysz podmień akumulator z jakimś sprawnym autem.
  • Odpowiedz
  • 0
@strusmig: zerknę i dam znać. Ogólnie to letnie bo auto stoi przez zimę i jeździmy drugim. Na zimę mam Home Office, jak będzie wiosna i brak śniegu to umówiłam się z Januszexem, że będę czasem przyjeżdżała do biura (80km)
  • Odpowiedz