Wpis z mikrobloga

Zdjęcie które widzicie poniżej przedstawia ostatni moment kariery matadora Álvaro Munero. Podczas swojej ostatniej corridy niespodziewanie zatrzymał się i pogrążony w smutku usiadł na skraju areny.

W wywiadzie potem powie:

Nagle nie widziałem już rogów byka, lecz dostrzegłem jego oczy. Stanął przede mną i zaczął się na mnie patrzeć. Zamarłem i tylko obserwowałem, nie próbując atakować. Niewinność, która jest w oczach wszystkich zwierząt, patrzy na mnie z prośbą o pomoc. To było jak wołanie o sprawiedliwość i gdzieś głęboko we mnie nagle zdałam sobie sprawę, że zwracał się do mnie w ten sam sposób, w jaki zwracamy się do Boga w modlitwie:


„Nie chcę z tobą walczyć, proszę, zostaw mnie, bo nic Ci nie zrobiłem. Możesz mnie zabić, jeśli chcesz, zabij jeśli pragniesz, ale ja nie chcę z tobą walczyć”


Widząc to w jego oczach, poczułem się jak najgorsza istota na ziemi i postawnowiłem przerwać atak. Niedługo potem zostałem wegetarianinem i przestałem walczyć z bykami.


Ta historia została opublikowana w 2012 roku. Po tym, jak tysiące innych zagranicznych publikacji opisało tę sprawę, miliony ludzi dowiedziały się o matadorze Álvaro Munero, a to zdjęcie stało się popularne w kontekście debaty nad etycznością korridy.

#ciekawostki #hiszpania #kultura #wykopuczy #niemoje
ookurasama - Zdjęcie które widzicie poniżej przedstawia ostatni moment kariery matado...

źródło: byczq

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@ookurasama: W którymś wywiadzie Pałkiewicz (ten podróżnik) powiedział że lubi corridę a do tych którym się ona nie podoba skierował prostacki argument że jest dużo ważniejszych spraw do rozwiązania. Od tamtej pory jest dla mnie zerem.
  • Odpowiedz