Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta a konkretnie #blacharstwo #lakiernictwo #motoryzacja #samochody

Więc tak, mam auto którego poprzednia rejestracja była przyklejona. Dziury przez które można byłoby cokolwiek przykręcić są zaślepione jakimś klejem czy plastikiem. Nie mam jak tego wydłubać.

#pytanie jest więc takie - czym to przykleić tak żeby nie odpadło? W sklepie budowlanym mieli tylko jakieś taśmy które nie działają w połączeniu z PP (także ramka wtedy odpada).

W zasadzie nie obchodzi mnie czy przyklejać sama tablice (tak jak zresztą było) czy z ramką - auto na 99% nie będzie sprzedane więc mnie to nie martwi. Ale nie wiem totalnoe jakiego kleju użyć?

Też są na allegro takie naklejane tablice na rzep, czy może lepiej kupić to?

Pomóżcie proszę (,)
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
Meh poprawiam - te taśmy z budowlanego to taśmy do naklejania np numeru domu na ścianę. Mam też klej guma/metal ale też napisane że nie działa z PP. To jak przykleje blachę na blachę będzie działać?
  • Odpowiedz
@HPBaxxter: kup Nowa ramkę, to z dyche kosztuje, zamontuj ramkę na wkręty i załóż tablice tak jak należy w ramce na zatrzask. Moim zdaniem najlepsze wyjście bo ani wkrętów nie widać (tablica zasłania), ani tablica nie uszkodzona a trzymać będzie moim zdaniem pewniej niż jakiekolwiek kleje.

Edit, dziury zaklejone nie są problemem, w ramce masz mnóstwo miejsca na wkręty montażowe, wkrwc poprostu w nowe miejsce.
  • Odpowiedz
@HPBaxxter: weźmiesz wkrętami podziurawisz, a potem zdziwienie, że rdza wychodzi. Równie dobrze mając wiertło możesz spróbować przewiercić fabryczne otwory. Od siebie polecam magnesy neodymowe, przykleić do rejestracji i tak mocować do auta.
  • Odpowiedz
  • 0
@NuklearnySzpadel: jakieś konkretne magnesy polecasz? Brzmi jak nieinwazyjny sposób, jak nie dam rady tych zaklejonych dziur przewiercić to to byłby chyba drugi preferowany sposób do spróbowania przed opcja wwiercania nowych otworów
  • Odpowiedz
@HPBaxxter: w sumie poza tym, że mają być neodymowe, to nie mam nic do polecenia, bo nie korzystałem z patentu. Mogę jedynie podpowiedzieć, żebyś kupił podkładkę antywibracyjną pod ramkę rejestracji, przykleił na stałe do tyłu ramki, a magnesy kup takie, byś mógł je przykleić w środku ramki (nawet 5 sztuk, im więcej i gęściej tym lepiej) i założyć na to rejestrację. Raz, że będzie elegancko trzymać, dwa że wibracje nie uszkodzą
  • Odpowiedz