Wpis z mikrobloga

@Don_Lukasio: widzę że kolega z okolicy. Nikt kto nie jest z Powiśla nie powie Powiśle ( ͡° ͜ʖ ͡°) oj tak czasami te Busy to 20 osób siedzących i 17 stojących. Prawie 40 osób w busie xD. Bilet Dąbrowa Tarnów od 2,5zł do 4zł było w zależności od ceny paliwa. Muszę się wybrać na ten pociąg retro nigdy nie miałem okazji. Nawet jest na Facebooku profil
  • Odpowiedz
@balbezaur: Linia ma potencjał, tylko trzeba ją zmodernizować. W Oleśnicy koło Pacanowa jest jeden z największych zakładów ceramiki budowlanej w Europie (Wienerberger). Przede wszystkim wzdłuż lini należałoby otworzyć strefy ekonomiczne i przyciągnąć inwestorów.

Podobno są plany przedłużenia lini kolejowej do Buska Zdroju. Moim zdaniem większy sens miałoby pociągnąć ją do Jędrzejowa i Kielc (kiedyś chyba była wąskotorowa Jędrzejów - Szczucin).

Co do nazwy Powiśle, utknęła mi w głowie jak spotkałem
  • Odpowiedz
@balbezaur: Jeszcze co do pociągu retro, to w tamtym roku był w okolicach sierpnia albo września.

Co do drogi rowerowej to miała być właśnie na trasie lini kolejowej nr 115. Był też pomysł z drezynami i gdzieś koło Krakowa są atrakcją turystyczną.
  • Odpowiedz