Wpis z mikrobloga

Hej,
Problem dotyczy Peugeot 307.
Pisze do was ponieważ mam problem ze świecącą kontrolką airbag. Stało się to pół roku temu podczas kolizji z innym pojazdem. Uderzylem przodem auta przy niewielkiej prędkości ( około 50 km/h) i od tamtej pory nie moge usunąć błędu. Jest to błąd stały i trzeba najpierw naprawić przyczynę błędu. Dodam iż poduszki nie wystrzeliły tylko napinacz mnie przyblokował w fotelu. Musiałem odkręcać pas na miejscu wypadku. Mechanik powiedział mi ze żeby usunąć błąd trzeba albo wymienić komputer sterujący w centralnej części kokpitu LUB jakiś czujnik uderzenia znajdujący się w fotelu kierowcy. Niewiem gdzie dokladnie szukać problemu. Czy jak kupie siedzenie kierowcy z innego 307 to problem zniknie?Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedzi.
#peugeot #mechanikasamochodowa
  • 21
  • Odpowiedz
@pedrovegas: jesli to czujnik w fotelu to pewnie tak. Jesli sie tu trafi kto kto lepiej ogarnia to niech sie wypowie, ale tak mi sie wydaje, ze jak namierzysz kostke od tego czujnika podłączaną do fotela, to wystarczy sprawdzic jaki i wrzucic tam rezystor. Tym spoobem za 2zł byś wiedzial czy błąd zniknie i dopier ładował kase w cały fotel.
  • Odpowiedz
@pedrovegas: a napinacz masz nowy? Kiedyś w jednym aucie zmieniałem zapięcie pasa i kupiłem używane i wywalało błąd poduszki bo napinacz był po wypadku właśnie. Zmieniłem znów na swój i kontrolka zgasła.
  • Odpowiedz
@pedrovegas: Jak napinacz pasa wystrzelił to jest do wymiany + czyszczenie centralki od poduszek. Wtedy błąd zniknie, w chwili obecnej w centralce od poduszek jest inf że był wystrzelony napinacz i to nie zniknie po wymianie samego napinacza. Oddaj moduł do jakiegoś elektronika samochodowego co ogarnia programowanie takich modułów albo kupi drugi o takich samych numerach bezwypadkowy.

Fotel nie posiada żadnych czujników tylko poduszki, czujniki boczne są na dole słupków
  • Odpowiedz
@pedrovegas: crash data do wyczyszczenia ze sterownika poduszek, lexia powinna to ogarnąć bo to stare auto już
skoro napinacz ci wystrzelił to sterownik zarejestrował kolizję i nic nie zrobisz z tym, z popularniejszych marek to tylko w renault chyba srs potrafi sam wyczyścić się z błędów jak wszystko dobrze poskładasz
  • Odpowiedz
@dlaczego_michau: ale bez wymiany napinacza skasuje crashdatę bez problemu bo sterownik nie ma możliwości sprawdzenia ich działania, to tylko mechaniczne urządzenie
przynajmniej u mnie w seacie poszło bez problemu - ja woziłem części, znajomy mechanik mi składał auto po kolizji i wyszło że napinacze strzeliły w takiej pozycji w jakiej były mimo iż pasy nie były zapięte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz