Wpis z mikrobloga

@ziolowytomek: Sam sobie prawdopodobnie odpowiedziałeś. Inaczej jak każdy inny by się ewakuowali do EU. Ale już kiedyś pisałem, że obstawiam ich zadłużanie. Zadłużyli się w UK? To #!$%@? do Szwajcarii gdzie mogli się nie obawiać komornika z UK. Bo Szwajcaria ma #!$%@? na EU w kwestii finansow.

W szwajcarii długi? To wypad do Kambo bo nie ma ekstradycji, nie ma ambasady itd.
@ptakdodo: Poza tym Panie Hejter:

Wielu Polaków, których wysokość długów w UK zaczyna przerastać, wyjeżdża do Polski, licząc, że wierzyciele ich tam nie znajdą i doczekają przedawnienia długów. Niestety Europejski Tytuł Egzekucyjny pozwala ścigać długi zasądzone w UK, w każdym kraju europejskim, tak jakby były w nim zasądzone.


https://www.polishexpress.co.uk/obalamy-10-mitow-na-temat-dlugow-w-uk/#:~:text=Wielu%20Polak%C3%B3w%2C%20kt%C3%B3rych%20wysoko%C5%9B%C4%87%20d%C5%82ug%C3%B3w%20w%20UK%20zaczyna,kraju%20europejskim%2C%20tak%20jakby%20by%C5%82y%20w%20nim%20zas%C4%85dzone.
Bo Szwajcaria ma #!$%@? na EU w kwestii finansow.


@MWittmann: Może mi się udziela debilizm tych paszczaków, ale z Twojego wpisu zrozumiałem, że jukej dalej jest w EU i dlatego będąc u Helwetów, muminy mogą mieć #!$%@? na długi w UK.
A może to zbyt późna pora by klarownie myśleć?
@ptakdodo: Nie, napisałem, że mimo rozwodu UK z UE nadal mają umowę na ściganie dłużników o czym mówi powyższy artykuł polishexpress.

Bo Polacy zadłuzeni w UK myślą, że po Brexicie mogą uciec do Polski i komornik z UK im nic nie zrobi. A tu błąd, bo może załatwić egzekutywę, która będzie ścigać dłużników w każdym kraju unijnym. Wyjątkiem jest Szwajcaria co nie należy do UE.
@MWittmann: Ala się odnoszę do tego, Twojego wpisu:

Inaczej jak każdy inny by się ewakuowali do EU. Ale już kiedyś pisałem, że obstawiam ich zadłużanie. Zadłużyli się w UK? To #!$%@? do Szwajcarii gdzie mogli się nie obawiać komornika z UK. Bo Szwajcaria ma #!$%@? na EU w kwestii finansow.

A zwłaszcza ten tekst który pogrubiłem. To brzmi tak jakby UK nadal było w EU
@ziolowytomek: Normalnie pracowali i odłożyli. Nie oglądam ich twórczości widziałem może z dwie trzy minuty ich live'a na początku jak ktoś tu ich promował na wykopie, na tej transmisji ktoś pytał o ich finanse i muminowa odpowiedziała coś w stylu nie 'nie bój żaby nie pracowałam za darmo 20 lat' tak więc można to zrozumieć że są zabezpieczeni finansowo, a to co tu piszą ich widzowie nt. ich finansów to farmazony,