Wpis z mikrobloga

@affairz: no dobra kumam rozwod nie wchodzil w gre z przyczyn moralnych, ale druga czesc pytania - czy byl jakis zapis ze rozwodnik nie moze wziasc BK2 (z zalozeniem, ze pozniej zyje z byla zona w tym samym lokalu)?
  • Odpowiedz
@ProofOfConcept: coś tam jest że rozwodnik wziąć może, ale chyba osoba z którą się rozwiódł nie może mieszkać w jego mieszkaniu na BK 2%. więc sorry ale 10 lat cudowania dla jakichś tam dopłat od rządu przewyższa moją godność jako człowieka
  • Odpowiedz
@pamareum: bo mam żonę, a żona kiedyś miała w darowiźnie udział 50% w nieruchomości


@affairz: Mam podobną sytuację. Z tym, że żona dostała więcej niż 50%. Biedujemy na wynajmie. Na Bankier napisali, że, cytuję:

(...) osoby, które nie miały i nie mają własnego mieszkania czy domu jednorodzinnego (chyba, że posiadanym mieszkaniem jest udział nie wyższy niż 50 proc. w prawie własności mieszkania albo spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu, uzyskany w
  • Odpowiedz
@timeofthe: niestety mamy płytę zamiast gazu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A przecież to was nie blokowało


@Goronco: oczywiście, że blokowało jest powiedziane że możesz mieć do 50% ale tylko w drodze dziedziczenia, nie darowizny
  • Odpowiedz