Wpis z mikrobloga

Tam pewnie gruba kasa za kurtyna jest kręcona. Nie wierzę żeby te programy były robione z myślą o obywatelach.

Wartość mojego aktualnego mieszkania które kupiłem za 10,5k wzrosła do poziomu 15-16k i wcale mnie to nie cieszy. I to miało być mieszkanie przejściowe bo droższego bałem się bać. I teraz #!$%@?, raczej zostanę w nim na dłużej.

Sory proszę państwa, ale zarabiam ponad 25k zł netto a czesto nawet i więcej ale nie jestem na tyle #!$%@? żeby kupować mieszkanie na Bielanach czy Mokotowie za 20-22k zł za metr. One nie są tyle warte. To już naprawdę mocno odleciało.

#nieruchomosci
  • 47
@eskejper: same here. Od roku zarabiam ok 2 pensji seniorskich, planowałem kupić mieszkanie, ale nie chciałem się pakować w duży kredyt biorąc pod uwagę niestabilną sytuację na rynku (najpierw covid potem masowe zwolnienia w IT). Ceny odjechały i teraz nie mam zamiaru płacić 1.5 mln za 80m na bemowie xD Kogoś srogo pogrzało z tymi cenami. Ale zauważyłem też że ostatnio jest bardzo mało ofert sprzedaży mieszkań. W filtrach mam ustawiony
na wykopie klasycznie spęd zarbasów 25k + xD. Teraz 15k to wstyd sie przynać, że się zarabia xD Najlepsze jest to, że naszych wykopowych zarobasów nie stać na mieszkania i muszą wylewać swoje żale na wykopie. Więc kto to kupuje? zarbasy 50k+? Ilu takich mamy wpolsce? Chociaż pół promila?


@bugzer: Ale weź oblicz sobie ratkę przy mieszkaniu za milion na warunkach rynkowych obecnie zanim powiesz, że 25k to literalnie miliarder, ok?
@Khaine: ale mordo nikt tu nie mowi ze to jest duza kwota XD tak jak pisalem wczesniej ukrainiec kafelkarz tyle wciaga co mi mieszkanie robil miesiac temu xd
ale mordo nikt tu nie mowi ze to jest duza kwota XD tak jak pisalem wczesniej ukrainiec kafelkarz tyle wciaga co mi mieszkanie robil miesiac temu xd


@bugzer: No to może Ukraińcy kafelkarze kupują te mieszkania, bo ja właśnie zarabiając około 20k na rękę nie chciałbym na 30 lat brać na siebie kosztu stałego w okolicy 8k zł miesiąc w miesiąc, bo to jest skrajnie ryzykowne. Problem w tym, że ludzie
@Khaine: ale przy takich zarobkach mogles kupic fajne mieszkanie jescze w 2023, czmeu tego nie zrobiles tlyko wylewasz zale na wykopie ? Ja kupiłem w trójmiescie na BK2 i place teraz rate 2250zl za 3 km od centrum mieszkanie 53 metry od deva
@bugzer: Ja bym nie kupił mieszkania poniżej 70m. Obecnie mieszkam na 40m i nie tknę osranym kijem niczego mniejszego niż 70m, prędzej dom wybuduję niż się pozwolę zamknąć w takim więzieniu na kilkadziesiąt lat. Pracuję zdalnie więc dla mnie większa powierzchnia mieszkaniowa nie jest w żadnym stopniu opcjonalna. 50m dla rodziny 2+1 nawet to jest o wiele za mało aby to nazwać godnymi warunkami życia.

Mieszkanie to inwestycja na minimum kilkanaście