Wpis z mikrobloga

beka od tuska jest wielokrotnie gorsza od beki jarka. 200k na 2%, śmiech na sali. A o tym, że ceny są o 50% wyższe to nie będę wspominał, bo to tylko jeszcze bardziej pogłębia różnice.

Dobrze, że nie czekałem na nic i już od początku 2023 rozglądałem się za kwadratem.

Ceny pewnie wywali w kosmos. Jak myślicie - czy uda mi się wyciągnąć zwrot z inwestycji ponad 100% w dwa lata?

W sumie to 100% nie wydaje się wcale takie nierealne - już teraz średnie ceny kwadratów to tak 15-17k (zależy gdzie). Także do miliona niedaleko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkanie #bekaztuska #bekazlewactwa #polityka

50m2 za milion (20k /m2) do końca tego roku?

  • Tak 61.0% (50)
  • Nie 39.0% (32)

Oddanych głosów: 82

  • 8
@haha123: Dlaczego wywali w kosmos, skoro ten program żeby osiągnąć kwotę dofinansowania poprzedniego wymaga rodzinki 2+2? A singli i pary niemal skutecznie wywalił? Dla dużych miast w PL ten program zadziała tylko dla rodzin 2+3 i więcej. Dla mnie to skuteczne wykastrowanie go, nawet na Oskarka i Julkę będzie teraz trudno kupić mieszkanie przez rodziców, bo kwota jest śmieszna.
  • 0
@lubieplacki999: jak wchodziła beka (początek 2023) to też były tony analiz, że beka w ogóle nie wpłynie na rynek i temu podobne. A jak przyszło co do czego to ceny w kilka miesięcy zrobiły 50% up ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@haha123: Będę pisał z perspektywy Krakowa, bo tu mieszkam. Sytuacja z ofertą była słaba już na początku '23 a BK2 wyssała z rynku wszystko <700 tys., a w tym mieściły się mieszkania 40-50+mkw które chętnie kupowały pary (w tym moi znajomi). To było oczywiste że tak to zadziała, bo bez limitu dochodowego połowa IT w Krakowie kupiła sobie dosłownie cokolwiek. To też w konsekwencji wpłynęło na wzrost droższych inwestycji, bo
  • 0
@lubieplacki999: wszystko brzmi bardzo fajnie i logicznie, ale niestety obawiam się, że te wszystkie analizy będą jak krew w piach, Janek Dziekoński i inni sobie tam wysmarują stos analiz, że ten kredyt nie wpłynie na ceny, że mało chętnych będzie itd. a za 12 miesięcy kolejne 50% up ( ͡° ͜ʖ ͡°)