Wpis z mikrobloga

Witam fanów #motoryzacja #skoda #seat #volkswagen #ford przymierzam się do kupna kilkuletniego max 2018 rocznik samochodu do 80k. Sedan/kombi. Na codzien raczej niedalekie trasy około 20-30km, raz w miesiącu wycieczka po PL i z raz dwa razy w roku jakiś dalszy wyjazd.
Narazie myślałem o jakimś benzyniaku z ford mondeo mk5, passat, seat Leon 3. Myślałem na początku też o Octavii tej nowej ale dużo ludzi pisze że elektronika z dupy i coś trzeszczy w środku często gęsto. Możecie coś polecić w jaki silnik się pakować ewentualnie czy te modele będą git czy na coś jescze patrzec? Myślałem o kupnie auta z programu poleasingowego czy jak to się nazywa typu pewne auto toyoty tylko że z tych wymienionych marek.
  • 9
@ExtraIntrowertyk Pewne auto to nic pewnego. Tak na wstępie. Biorą od innych handlarzy, firmy lesingowych itd. Więc sprawdzić musisz jak os zwykłego handlarza.

Leon spoko, ale warto szukać z motorem 2.0 tsi 190, ponieważ 1.8 w ośce czy to leon czy octavia, ma slabiutka skrzynie dq200. Ewentualnie to 1.8 git, ale z małym przebiegiem plus najlepiej jakimiś wymianami oleju w skrzyni.
@ExtraIntrowertyk Były jakieś pojedyncze komentarze, że 1.5 tsi minimalnie gorszy od 1.4 tsi. A skrzynia tam raczej też dq200 siedzi. Ale musiałbyś potwierdzić. Jeśli zależy ci na mniejszych kosztach, to lepiej manual.