Wpis z mikrobloga

Hej,

Wołam o pomoc.
#!$%@?ł mi się chiński badziew POCO X3 Pro, który nie powiem, działał bez większych zarzutów 2 lata (głównie problemy z softem i MIUI).
Od tygodnia zdarzały mi się automatyczne restarty, ale olałem temat. Wczoraj wieczorem już nie wstał i nie wstaje. Żal zdjęć których nie archiwizowałem od czerwca... Oddam do naprawy, odzyskam dane i wyp#$lę to do śmieci.

Nie ważne - nigdy więcej gó$#a tej marki nie kupię (mojej siostrze Realme tak samo siadł 2 miechy temu).

Proszę mądrych, obeznanych z tematem rynku telefonów ludzi o pomoc w wyborze godnego następcy z segmentu cenowego ~1000-1200 zł.
Bez szaleństw.

Jeśli jest coś na rynku o podobnych parametrach w tych widełkach cenowych, to proszę wylistować, bo ja nie mam do tego głowy.
Snapdragon 855 (ekwiwalent 860?) mile widziany - czasem coś pogrywam ; fajny aparat bo dużo zdjęć cykam ; bateria 5k
BYLE NIE XIAOMI, POCO, REALME i inne skośne kupsko.

Pozdr. dzięki.

#technologia #gsm #smartfon #xiaomi
  • 19
  • Odpowiedz
@wozon: Z Xiaomi się pożegnałem odkąd się zorientowałem, że na żadne aktualizacje systemowe nie mam co liczyć i zaczęły mi się w nim wyświetlać reklamy. Wróciłem do Samsunga i mam spokój.
  • Odpowiedz
nie mam co liczyć i zaczęły mi się w nim wyświetlać reklamy.


@Cyfranek: :), jeszcze dwa miesiace temu uzywalem mi9t z 2019r, bez reklam i aktualnymi poprawkami bezpieczenstwa... fakt ze uzywalem miui.eu a pozniej custom ale trzeba chciec a nie czekac ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@SwiatWedlugAndrzeja: No dobra. Może oczekuję cudów.
Chcę telefonu, który nie spdoli mi się za dwa lata. Bo jak widzę i słyszę historie o xiaomi itp to nie widzę dalszych perspektyw w zakupie tego czegoś
  • Odpowiedz
@wozon mam Motorole edge 30 neo i jak na razie jestem bardzo zadowolony, a co do Twojego poco to przeczytaj w necie czy nie ma trybu awaryjnego. Ja swojego starego redmi tak uratowałem.
  • Odpowiedz
@wozon: od 2018 używam kolejno Huawei, Xiaomi i Vivo - nie narzekam na żaden z nich. wszystkie działały dobrze, a jedyną wadą przez te 6 lat było mechaniczne uszkodzenie portu USB w Huaweiu, co pokryła gwarancja. każdy z nich śmiga do dziś dzień u członków rodziny.
  • Odpowiedz
  • 0
@winsxspl: Naprawdę chciałbym żeby POCO działał normalnie. Bardzo fajny telefon. Ale na co mi telefon, który nie daje gwarancji, że będzie działał za miesiąc/ dwa/ rok...

Tym bardziej, że ja i rodzina mamy z tą marką dziwne historie.
  • Odpowiedz
@wozon: i tu cię zaskoczę, bo najwięcej problemów miałem... z Samsungiem, Sony i LG ( ͡° ͜ʖ ͡°) wydawałoby się, że koreańce to marki premium względem chińczyków, ale te psuły mi się bardziej. mama ma obecnie Motorolę i też ma problemy z dotykiem w niej. po prostu każdy ma inne szczęście i nie warto zrażać się od razu do wszystkich chińczyków, a spróbować innej marki.

tak
  • Odpowiedz
  • 0
Kurcze, @winsxspl bo jeszcze mnie pociągnie do zakupu kolejnego POCO. ()
Przeglądam i przeglądam, ale cenowo względem bebechów zawsze wypada korzystniej xiaomi.

Teraz czytam o x5 Pro i ewentualnie w drugiej zakładce mam Moto G84 5G
  • Odpowiedz
@wozon: Jeżeli telefon służy Co tylko do podstawowych aplikacji, przeglądania wykopka i ewentualnie jutuba to jest aż nadmiar mocy w dowolnej Motoroli do 1200 PLN.
Możesz też spróbować wskrzesić swój obecny telefon. Zobacz czy da się wejść do bootloadera i postaw na nowo system. Paczkę z systemem znajdziesz np. tutaj https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/vayu/
Jak ci się uda to odblokuj bootloader, poczekaj tydzień i wygraj LineageOSa. https://wiki.lineageos.org/devices/vayu/
Jak nie chce Co się tego
  • Odpowiedz
  • 0
@Mikoma: Telefon poszedł na serwis.
Na necie czytam, że cena naprawy, która bardzo blisko pasuje do realnego powodu zaistniałej "awarii" wynosi ponad 400 zł...
To lekkie przegięcie. Reballing procesora na moje oko. Sram to badziewie i chcę tylko odzyskać dane.

Zapłacę im za diagnozę, ale zatrzymam na tym etapie serwis, bo nie
  • Odpowiedz
@wozon: I tu się pojawia problem, bo ja bardziej patrzę na to, czy telefon ma czystego androida i czy da się odblokować bootloader, niż na to jaki masz aparat.
  • Odpowiedz
@wozon w ten sam sposób padł mi też. W serwisie 500zl to odmówiłem. I już zamówiłem poco X6 pro będzie w poniedziałek. Będę próbował naprawić na przykład widziałem na necie, że płytę główną wsadzają do piekarnika na 180stopni i kilka minut i zadziałało
  • Odpowiedz