Wpis z mikrobloga

Dobra, jestem początkującym kierowcą i mam pytanie do was starych wyjadaczy, mordy wy moje, profesjonaliści wy moi pytanie:
1) jak jest stłuczka nie z mojej winy to co brać od winowajcy żeby dostać kasę za naprawę? i tak samo jeśli moja by była wina to co mam podać jako winowajca (nie wożę przy sobie dokumentów od ubezpieczyciela z tymi wszystkimi numerami)
2) rozumiem, że policje wzywamy tylko jak się nie zgadzamy w opiniach czy jeszcze w jakiejś innej sytuacji warto wezwać?
#prawojazdy #motoryzacja
  • 6
@xiv7: spisujecie oświadczenie, oświadczenie ręcznie pisze osoba która to spowodowała. Podeślę Ci wszystko Dane ubezpieczyciela sprawcy kolizji (nazwa ubezpieczyciela i numer polisy OC), Czytelne podpisy jego uczestników kolizji, Informację, czy uszkodzeniu uległy przedmioty znajdujące się podczas stłuczki w autach i w jakim zakresie, Dane ewentualnych świadków zdarzenia wraz z podpisami.
@xiv7: Kiedy nie ty jesteś sprawcą, zawsze wzywaj policję.
Druga strona zawsze może stwierdzić że jednak się rozmyśliła, albo jednak nie uważa się za sprawcę (wtedy zostaje sąd) a kiedy jest notatka policyjna ze zdarzenia i to oni wskażą sprawcę nie ma o to obaw.
@xiv7 są na necie gotowe druki na wypadek kolizji. Warto mieć je przy sobie, bo przy zdenerwowaniu można czegoś zapomnieć wpisać.
Dobrym pomyslem jest również sprawdzenie na rządowych stronach czy auto ma aktualne OC, oraz czy delikwent ma uprawnienia do kierowania.

Ja dodatkowo posiadam nr telefonu do zaprzyjaNionego agenta ubezpieczeniowego, oraz do rzeczoznawcy samochodowego. Zdarzyło mi się posiłkować ich wiedza.