Wpis z mikrobloga

Panowie z #elektryka pomocy.

Jakiś czas temu pisałem o przebiciu na bolcu uziemienia. Najpierw myślałem, że to felarna listwa. Niestety na gniazdku w ścianie też próbnik świecił, i na gnieździe obok też. Rozkręciłem je i wszystko dobrze jest zamocowane, bezpośrednie przewód ochronny "świeci" przed gniazdkiem.

Jak temu zaradzić? Przewód między skrzynka z gniazdkami na pewno jest gdzieś łączony, ale nie wiem gdzie bo puszka jest zabudowana, a nie ja zlecalem elektrykę tylko kupiłem mieszkanie z tym druciarstwem. Docelowo wszystko będzie robione na nowo bo czysty nowy kabel jest puszczony do kuchni i łazienki, reszta to niestety hybryda. Czy elektryk może coś na to zaradzić? Odłączyć przewód ochronny od bolca i dać wago zamykające? Zerować gniazdka?

#remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mentari: mozesz, miernik wyglada na tani także uważaj , 750V~, kolory obojetnie tylko nie przepinaj kabli na pin 10AMAX bo to jest do mierzenia amperów
  • Odpowiedz
@mentari: Dziwna sprawa, generalnie jak bys cos miał podłączone co ma metalwą obudowe i uziemienie to powinno cie razić, tak jest czy masz wszystko odłaczone? Wisi coś na scianach? Moze ktos wiercił i w scianie i kabel jest uszkodzony? Jakies sruby metalowe wystaja? jak tak to sprawdz je czy probowka swieci
  • Odpowiedz
@mentari: Generalnie jest cos o------e bo nawet jak by bylo przebicie na uziemienie to powinien wywalić bezpiecznik/róznicówka. Ewidentnie gdzies jest przerwa w uziemieniu
  • Odpowiedz