Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#allegro #reklamacja #rekojmia #prawo #kiciochpyta

Jest tu ktoś kto miał spór ze sprzedawcą na allegro i udało mu się odzyskać kasę?

Zamówiłem opiekacz jako prezent na święta. Pakę odebrałem 22.12 i była w normalnym stanie, jedynie zerknąłem do środka czy wszystko jest na miejscu i owinąłem ją w papier świąteczny.

W wigilię rozpakowaliśmy opiekacz, ale konstrukcja jakoś dziwnie się zachowywała. Okazało się, że bok jest po całości pęknięty a rączka z obu stron ułamana i wsadzona między zawiasy luzem xD Oglądając go dokładniej widać masę przetarć, zarysowań, zadrapań. Prosta decyzja, reklamacja + nagranie filmu ze stanem sprzętu.

Zgłosiłem się do sprzedawcy od razu po świętach, czyli 27.12 i gość totalnie umowa ręce zrzucając wszystko na zbyt późne zgłoszenie i max co może zrobić to zgłoszenie do InPostu, ale na to jest za późno. Insynuuje, że to pewnie mi opiekacz wypadł i jednocześnie totalnie zlewa temat przetarć i zadrapań. Zrzuca wszystko na okres od odbioru paczki do wykrycia uszkodzeń, że w dwa dni wiele mogło się zdarzyć. Jednocześnie twierdzi, że jeszcze do jednego dnia byłoby spoko i by uznał (bo jakby nie mógł mi wypaść przez ten jeden dzień xD)

Karton jest ok. Ma jeden róg "zmarszczony", co mogłoby sugerować upadek, ale z drugiej strony w środku są mega grube styropiany no i jest ta rączka uwalona z obu stron i wsadzona na pałe + te przetarcia i rysy xD Myślę, że cwaniak świadomie wysłał uszkodzony sprzęt.

Allegro wiadomo, mało pomocne - nie interesuje mnie kto zaczął, macie się pogodzić.

Miał ktoś podobną sytuację i ogarnął zwrot kasy?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim:

Pakę odebrałem 22.12 i była w normalnym stanie, jedynie zerknąłem do środka czy wszystko jest na miejscu i owinąłem ją w papier świąteczny.


A pozniej:

Okazało się, że bok jest po całości pęknięty a rączka z obu stron ułamana i wsadzona między zawiasy luzem xD Oglądając go dokładniej widać masę przetarć, zarysowań, zadrapań.

no i jest ta rączka uwalona z obu stron i wsadzona na pałe + te przetarcia i
@mirko_anonim jakim cudem Janusz takich uszkodzeń nie zauważyłeś? Ściemniasz bo dałeś prezent żonie i jej nie przypasował więc ci nim #!$%@?ła a ty chcesz go oddać żeby chociaż na piwo bylo
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @inrain88: no tak, mogłem go rozpakować i obejrzeć dokładnie od razu, ale facet pewnie i tak by się bronił, że wywaliłem się z nim pod domem.

@tomasz-diog: poszło, ale wywalone mają

@Erravi: ale to co, twierdzisz, że skoro się nie spodobał to go rozwaliłem? Wziąłem go na taras i zacząłem grać w piłkę nożną + dodatkowo porysowałem i poprzecierałem bo mi się ze zdrapką