Wpis z mikrobloga

  • 4
@PANZER_DIVISION_DAS_AUTISMUS "Bieda relatywizm" xD
To chyba oczywiste, że kiedy dokonujesz oceny I RP jako państwa i miejsca do życia, to musisz to robić relatywnie do innych krajów. Jakbyś napisał , że "I RP była strasznie zacofana, przecież oni nie mieli traktorów i kombajnów!", a ja bym ci odpisał, że w tamtym czasie nikt nie miał, to też byś wrzeszczał, że to "relatywizm"? xDD
  • Odpowiedz
@Sarza01: Przepraszam, widzę że tu kolejny wielmoża, rzucający chamami i czarnuchami na lewo i prawo. Strasznie wszyscy jesteście wrażliwi.
@Emes91: Ale to ty coś piszesz o kombajnach i traktorach. Jak tylko stwierdzam fakt, że I RP była państwem de facto niewolniczym i wz. z tym nie czuję żadnej dumy z jej historii, a właściwie wprost przeciwnie. W ówczesnej Rzeszy jak szlachta za dużo sobie pozwalała, to miała średnio
  • Odpowiedz
@PANZER_DIVISION_DAS_AUTISMUS: Na początku XVII wieku (20 pokoleń temu), żyło około miliona ludzi którzy są przodkami obecnego Ciebie. Jest to oczywiście uproszczone bo licząc 20 do potęgi drugiej omijamy powiązania rodzinne które się powtarzają ale na spokojnie możemy założyć że tych Twoich przodków było kilkadziesiąt tysięcy, uważasz że wszyscy byli chłopami ? Przez tyle pokoleń nazbierałeś w żyłach krew chłopów, szlachty, najeźdźców, pewnie jakiegoś księcia itp itd. Ale utożsamiasz się tylko
  • Odpowiedz
  • 0
@PANZER_DIVISION_DAS_AUTISMUS Tylko że w tamtym okresie I RP była państwem o wiele mniej "niewolniczym" niż jakikolwiek inny kraj. Wynika to chociażby z faktu, że szlachta była bardzo liczna - ok. 10% populacji, dla porównania arystokracja we Francji to był 1%, a bat nad całą resztą trzymali zapewne dużo cięższy. Już nie mówiąc o tym, jak duży wpływ szlachta miała ma politykę kraju, co było absolutnym precedensem w Europie i można to
  • Odpowiedz
@Emes91: A czy ja gdzieś pochwaliłem francuską arystokrację, czy absolutyzm? W ogóle odnosiłem się do Francji? Ale skoro już wywołałeś, to Francuzi zasługują na szacunek i wdzięczność za Wielką Rewolucję Francuską i zapoczątkowanie tym samym porządków nie tylko w swoim państwie, ale całej Europie w tym w biednej Polsce.
  • Odpowiedz
@MrSzakal: tylko to nie bylo panstwo Polskie, tylko Rzeczpospolita Obojga Narodow, ktora skladala sie z, jak sama nazwa wskazuje z Polakow, Litwinow i Ukra...Rusinow.

Moze warto douczyc sie historii i nie pisac bzdur o wielkiej polsce??
  • Odpowiedz
Zasadniczo Polska miała pecha że trafiła na debili z szwecji którzy akurat nie mieli co zrobić ze swoja armią, osłabili poważnie Polskę i jeszcze ruscy im odbili ich wschodnie kolonie


@Phallusimpudicus: To po co polacy na poczatku XVII wieku zrobili desant na Szwecje?
Niepotrzebnie zaczynaliscmy. Bylo trzeba wywalic Zygmunta III Waze z Polski i nie byloby problemow z Karolem IX.
  • Odpowiedz