Wpis z mikrobloga

Muszę kupić auto, bo stare to złom a za chwilę rodzi mi się dzieciak :)

Budżet - zakładamy 50-60k (ewentualnie więcej jeśli na prawdę warto ale musiałbym się zapożyczyć u rodziców i teściów, bo dopiero wróciliśmy do PL i nie dostanę pożyczki przez kilka miesięcy)

Użytkowanie: pracuje zdalnie więc trasa 500km raz w miesiącu a większość czasu w kolo domu / po mieście; parkuje w garażu przy domu

Może być manual; przyda się większy bagażnik więc myślałem nad SUVem jesli jest taka możliwość;
Jako, że dziecko to fajnie zeby był raczej z tych bezpiecznych w razie wypadku ;
No i standardowo maloawaryjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. W jakie paliwo celować na najblizsze kilka lat?Benzyna? Gaz? Diesel? Czy Hybryda z elektrykiem?
Wchodzą strefy czystego powietrza; wchodzą oplaty unijne a nie bardzo wiem jak duże to ma znaczenie dla wyboru auta

2. Polecacie jakieś modele?

3. patrzyliśmy na używane auta z salonów ale najtaniej po 100k chodzą - czy warto dopłacić czy damy rade się zamknąć w 60k?

PS mam 2m wzrostu a żona nie lubi niskich aut, bo jej niewygodnie więc będziemy musieli przymierzyć się przed kupnem

#samochody #kupnosamochodu #motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
@Pojedynczy: benzynowe samochody typu Golf, Astra, Ceed, Megane, 308, wszystko szło jako kombi, z Polskiego salonu z przebiegiem do 100k kupisz w tej kasie.
Będziesz mieć większy bagażnik niż w większości suvów, nie zabijesz dpfa jeżdżąc wokół domu. Bajo.
  • Odpowiedz