Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy, mam działkę obok przekaźnika. Ziemia pod przekaźnikiem jest wydzierżawiona przez sąsiada. Powiedzcie proszę zaszły jakieś zmiany dotyczące tego ile operator musi mieć ziemi, bądź czegoś związanego z samymi przekaźnikami? Ktoś mi zaproponował wysoką cenę sprzedaży mojej działki, a przyznam, że działka dość nieatrakcyjna i mnie to dziwi, stąd próbuję to jakoś powiązać z przekaźnikiem i tym, że może gość widzi szansę odsprzedaży ziemi operatorowi.

Jakieś zmiany w związku z ustawą prawo energetyczne, czy cokowiek?

#polska #technologia #elektronika #przekazniki #dzialka #prawo #energetyka #pytanie #pytaniedoeksperta #energetyka #prawo #nieruchomosci
jan3sobieski - Cześć Mirasy, mam działkę obok przekaźnika. Ziemia pod przekaźnikiem j...

źródło: 2024-01-02 09_27_47-Mapy Google

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@fff112: Antena jest operatora. Ziemia sąsiada jest dzierżawiona operatorowi na 30 lat, zostało chyba jeszcze 10 lat. Teoretyczneie ostatnio tę działkę nabyłem drogą zamiany z innym sąsiadem i mojej zgody na przekaźnik nie mają, ale ma to jakiekowiek znaczenie?
  • Odpowiedz
@jan_3_sobieski: być może planują inną postawić i być może potrzeba Twojej zgody. Ja bym się zgodził tylko za jakiś hajs miesięcznie plus średnia inflacja co roku..potem Ci zawsze zostaje działka. O ile są warunki i rzeczywiście potrzebują do budowy twojej zgody jako właściciela działki graniczącej z działką na inwestycję. Bo kolejna wieża lub wyburzenie tej i postawienie nowej to kolejna inwestycja i pozwolenie pewnie i zgoda musi pewnie być nowa. Dowiedz
  • Odpowiedz
@jan_3_sobieski: nie słyszałem aby potrzebna była zgoda sąsiada.

Czy to jest masz plus/Play/P4?

Bo oni coś z masztami kombinują ostatnio.

Teść ma antenę, przyszli do niego że chcą wykupic, wydzierżawic kawale żeby postawić DRUGA (taka była legenda)

A w istocie chodziło o to aby postawić nową za.stara.
Więc tutaj też może być tak że chcą kupić twój kawałek aby pozostawić nowy maszt, ale ten sam przekaźnik, tylko 10 m dalej -
  • Odpowiedz
@jan_3_sobieski: idę o zakład że szukają tańszej alternatywy.

Oni są w stanie zapłacić za działkę około 10 letni czynsz. Co jest dla wynajmującego kiepskim biznesem, ale ludzie się łapią.

Btw - wiesz kto chciał kupić?
  • Odpowiedz