Wpis z mikrobloga

Pewnie dużo ludzi idzie dziś do pracy po długim wolnym. Więc pomyślcie sobie, ile zarabiacie w tej pracy... Masz już? Przypomniałeś sobie?
To teraz obczaj to, że zwykła kasjerka w biedrze dostaje 5 koła. I co zaskoczony? No właśnie, pomyśl o swej edukacji, rozwoju, harówce i co?
I nic. Pani z kasy z biedry bierze 5 koła bez rozwoju. Także tego.

#pracbaza #korposwiat #praca #biedronka #lidl #zabka
pearl_jamik - Pewnie dużo ludzi idzie dziś do pracy po długim wolnym. Więc pomyślcie ...

źródło: z29686327AMP,Kasjerkom-Biedronki-nie-podoba-sie-to--ze-musza-pr

Pobierz
  • 143
@pearl_jamik: W Polsce trwa skuteczne likwidowanie klasy średniej - nikt nie dostaje co roku kilkuset złotych podwyżki i jak przed inflacyjnym skokiem był ok. 2 k powyżej minimalnej (i była to całkiem spoko kwota na 'tamte' czasy) obecnie jest niewiele powyżej, a ambicji nie ma żadnych żeby piłować na tym średnim szczeblu bo to nie ma sensu.
zwykła kasjerka w biedrze dostaje 5 koła. I co zaskoczony?


@pearl_jamik: boże, za 5brutto tak się upodlić... ja większość dnia albo poklikam w kąkuter albo nie, bo zazwyczaj jednak mam luz. Wypiję kawkę z ekspresu, pogadam z ludźmi z pracy na luzie. No i nie zarabiam tak mało. A jestem tylko po średniej ogólnokształcącej.
@pearl_jamik

@pawel_je: ty nie rozumiesz problemu, że to nakręca inflację i spiralę?? tu nie chodzi o to, że "idź pracuj do biedry". Chodzi o to, że te 5 koła psuje rynek innym zawodom.


Dokładnie tak samo jak z innymi zawodami, podwyżka dla np ludzi w IT, czy wszelkiego rodzaju innych inżynierów, lekarzy, itp nakręca inflację i spiralę podobnie jak podwyżka dla pracownika biedronki.

@pearl_jamik

@MamByleJakiNick: tak, bo wpływa na inflacje