Wpis z mikrobloga

Ludziom, którzy narzekają na polską scenę polityczną (nie ma na kogo głosować etc.) proponuję rzucić okiem na sytuację w #usa - kandydat republikanów Trump 78 lat ma 50% przewagi na innymi kandydatami swojej partii xD A po drugiej stronie mamy 82. letniego (!) Bidena

#polityka
  • 8
  • Odpowiedz
@mentari: Cały system wyborczy w USA jest #!$%@?. Fakt iż wybory może wygrać osoba która zdobędzie mniejszą liczbę głosów jest jakimś nieporozumieniem. Cały ten system elektorski jest do #!$%@?, nie wiem jak można do dzisiaj trzymać się wynalazku z XIX wieku xD
  • Odpowiedz
@mentari No racja( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°). U nas realnie prezydent to akurat hulia może. A co do Stanów to widać im się to jakoś podoba. Prawybory partii szczególnie republikańskiej nie potrafią nikogo wyłonić innego. Największy konkurent ma chyba z kilkanaście procent.Trump zniszczył im mózgi do reszty, coś jak operacja mózgu u naszych wapniaków
  • Odpowiedz
Cały ten system elektorski jest do #!$%@?, nie wiem jak można do dzisiaj trzymać się wynalazku z XIX wieku xD


@Vasnak: w Polsce w wyborach do sejmu stosuje się metodę D'Hondta

The method was first described in 1792 by American Founder Thomas Jefferson. It was re-invented independently in 1878 by Belgian mathematician Victor D'Hondt, which is the reason for its two different names.
  • Odpowiedz
No tak, w sensie faktycznie źle się wyraziłem. Chodziło mi o to że system elektorski się po prostu fatalnie zestarzał, miał sens w czasach gdy był tworzony, ale teraz jest już reliktem.
  • Odpowiedz
system elektorski się po prostu fatalnie zestarzał, miał sens w czasach gdy był tworzony, ale teraz jest już reliktem.


@Vasnak: ALE ŚWINTA KUNSTYTUCJA, OJCOWIE ZAŁOŻYCIELOWIE TAKOŻ PODUMALY I TAK MA BYĆ

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz