Wpis z mikrobloga

#szczecin gdzie raport z sylwestra? @krucjan ile złotówek wpadło? Zarzygal ktoś auto? Do której jeździłeś? Tak duży pytań a żadnych odpowiedzi
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 14
@kabasyl jeździłem 13 godzin, zarobiłem jakieś 800 zł. To był najgorszy sylwester w mojej karierze. Nie zrobiłem żadnego kursu powyżej 50 zł, powyżej 40 zrobiłem 3. Jeździłem same pierdy, miałem 6 min, co drugi kurs stałem jak śmieć po 15 min na klienta i często dojeżdżałem po klientów dalej niż z nimi jechałem. Dostałem z 30, może 40 zł napiwków łącznie przez te 13h.

Z plusów to nie trafił się ani
  • Odpowiedz
@Kamokamo ja z perspektywy taksówkarza stwierdzam, że miniony rok był strasznie cienki, na mieście w weekendy mniej ludzi widywałem jak za pandemii.
O taksówkę w sylwestra też było u nas dość ciężko ale po pierwszej a zawsze już wieczorem przed nocą sylwestrowa był ogień.
No i kilka razy w nocy też od klientów usłyszałem coś w stylu "straszyli, że trzeba będzie 2 godziny czekać a pan tak szybko przyjechał".

W pandemię zanim kluby zamknęli na bulwarach tłumy, pod klubami tłumy, na centrum w weekendy na chodnikach ludzie przemierzali, nie ważne zima lato.
W tym roku w weekendy z reguły w moich oczach miasto duchów było, nie widać było tych
  • Odpowiedz
@krucjan może faktycznie potrzeba szerszej perspektywy czasowej, ale poza taksówkami to naprawdę w Szczecinie nigdy w sylwestra takich tłumów nie widziałem jak na poznańskim starym mieście wczoraj.
  • Odpowiedz
@Kamokamo dlatego tym bardziej te tłumy w Poznaniu nie znaczą o wymianiu Szczecina i rozkwicie Poznania, bo te miasta zawsze się różniły pod tym względem i jest to naturalne, że zawsze Poznań był bardziej imprezowy
  • Odpowiedz
@krucjan Ze Szczecinem jest taki problem, że nie ma praktycznie kursów na lotnisko. W innych miastach jak rozmawiam ze znajomymi to mają po kilka w tygodniu w takim Wrocławiu czy Gdańsku. Jeżdżenie na taxi w Szczecinie to udręka mimo, że powinno być teoretycznie dobrze, bo jest prawobrzeże i Police.
  • Odpowiedz