Wpis z mikrobloga

756 + 1 = 757

Tytuł: Garść odpowiedzi na pytania, których nie spodziewaliście się zadać
Autor: Konrad Fijałkowski
Gatunek: hobby
Ocena: ★★★★★★★★
Wydawnictwo: E-bookowo
Tegoroczne wpisy na tagu kończę książką popularno-naukową z naciskiem na popularno.

Autor w każdym rozdziale zaczyna od pytania ale nie oczekujcie szybkiej odpowiedzi, bo nie o odpowiedź tu chodzi ale o wspólną eksplorację.
Przygotujcie się na dynamiczną wycieczkę w świat nauki. Może nawet zbyt dynamiczną a trochę chaotyczną bo rozdział zatytułowany "Kiedy wampiry dostały skrzydeł?" kończymy na ...


Razem mamy 10 rozdziałów, napisanych językiem bardzo prostym (dla mnie może nawet zbyt prostym). Jest sporo humoru który przyjemnie buduje narracje jednocześnie nie przesłaniając treści. Widać, że jest to bardziej twór debiutanta niż produkt doświadczonego autora ale to nadal wartościowa lektura. Nie jest to poziom Randalla Munroe (XKCD) ale podobała mi się bardziej niż twory Janiny Bąk.
Zwłaszcza ujęło mnie nieszablonowe przedstawienie jakie znaczenie ma rozmiar (w sytuacjach romantycznych) i przedstawienie ewolucji w analogii do pięści.

Skoro Bąk dostała u mnie 5/6 a Munroe 10 to ta książka zasługuje na 7/8.

PS Książkę tę dostałem od Mirka, który jest jej autorem. Nie zapłacił mi za tę recenzję (a mógł ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ).

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #hobbybookmeter
BBxx - 756 + 1 = 757

Tytuł: Garść odpowiedzi na pytania, których nie spodziewaliście...

źródło: 1074325-352x500

Pobierz