Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem w trakcie odbioru mieszkania na rynku pierowotnym. Co sądzicie o tych szybach wentylacyjnych w kuchni? Deweloper twierdzi że jeden wystarczy a ten drugi to taki dodatkowy jest xd da się to w ogóle poprawić? Co robić w takiej sytuacji, zażądać rekompensaty finansowej? Niestety takich smaczków jest dużo więcej. #remontujzwykopem #remont #budownictwo #budowlanka #pytaniedoeksperta #patodeweloperka
LordAndre - Mirki, jestem w trakcie odbioru mieszkania na rynku pierowotnym. Co sądzi...

źródło: temp_file735796984409847013

Pobierz
  • 60
@LordAndre: jeśli to blok to jeden jest od wentylacji pionu bloku ( zwykle grawitacyjnej) a drugi powinien być do podłączenia okapu.
Ale i tak jednak sprawdziłbym to z jakimś majstrem albo najprosciej zaprosil kogoś ze spółdzielni na kontrole albo poinformowali ich i oni powinni wysłać kogoś z organu odpowiedniego nazdoru budowlanego. Wtedy on sprawdzi czy to spełnia wymogi wentylacji bloku wraz z podpięciem okapu. Wtedy w razie co juz masz opinie
@LordAndre: oczywiście, że jest #!$%@?. Powinieneś mieć 2 otwory o jednakowej średnicy: jeden do okapu, drugi do wentylacji grawitacyjnej/mechanicznej. W dodatku dziwne, że nie ma na jednym jakiejś kratki wentylacyjnej. Powinieneś żądać naprawy.
A najlepiej jak jeszcze możesz, to weź specjalistów od odbiorów mieszkań, za parę stów znajdą dużo więcej niż ty.
  • 3
Jest to zabudowa szeregowa, jedno mieszkanie na poziomie 0, drugie na poziomie 1 plus poddasze(moje mieszkanie te na górze). No właśnie wziąłem majstra i przekazałem wszystkie usterki. Jednak co zrobić jak dostalem odpowiedź ze tak jest ok? Inwestycja w państwowego kominiarza i jego opinia bedzie wiążąca? Mam taki rzut techniczny, kuchnia sąsiaduje z łazienką w ktorej jest piec i są dwa szyby. @Malekkkk12 @STASZEK_WIERTARA
LordAndre - Jest to zabudowa szeregowa, jedno mieszkanie na poziomie 0, drugie na poz...

źródło: temp_file3127092561866211605

Pobierz
@LordAndre nawet jeżeli jeden jest "dodatkowy" to niech go zaslepiaja tak aby nie wyciągało ci powietrza, nie przemarzało, bo tego styropianem nie zrobisz jak kanał pociągnięty jest do samej góry podad dach. Wentylację masz wyprowadzona w łazience?
@LordAndre: dlaczego nie weźmiesz dedykowanej firmy od odbiorów na rynku pierwotnym, która weźmie za odbiór 500-1000zl, wszystko spisze i wezwie dewelopera do poprawek? Przecież takich firm jest od groma. Ale lepiej pisać na wykop, gdzie ludzie nie wiedzą, o czym piszą albo majstra, który nie wie, jak te rzeczy ciągnąć formalnie dalej. Najlepszy ten komentarz jednego z wykopków (rada jak od wujka Staszka, co budował dom w 1980):

Ale i tak
@LordAndre: Ja przed zakupem wziąłem architekta który dokonuje takich odbiorów przed zakupem. Najlepiej wydane 400 zł w życiu. Wynalazł poprawek za około 2-3 k gdybym miał robic to sam. A tak to zgłoszone do developera i na jego koszt poprawki. Polecam bo to zaoszczędziło dużo nerwów i jak widać opłaciło się.
@TarnowskiMentor dokładnie, gość nie ma pojęcia jak taką sprawę załatwić, myli spółdzielnię ze wspólnotą, która i tak by nie miała na razie żadnego związku z tą sprawą. Poleca robić jakieś bezsensowne ekspertyzy do wyegzekwowania poprawienia częściowo zatynkowanego otworu, zamiast wziąć kogoś kto mu przemagluje CAŁE mieszkanie pod kątem wszystkich usterek do naprawienia w trybie zgodnym z ustawą deweloperską. A na ilu odbiorach z „majstrem” byłem to za każdym razem byli to ludzie,