Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem w trakcie odbioru mieszkania na rynku pierowotnym. Co sądzicie o tych szybach wentylacyjnych w kuchni? Deweloper twierdzi że jeden wystarczy a ten drugi to taki dodatkowy jest xd da się to w ogóle poprawić? Co robić w takiej sytuacji, zażądać rekompensaty finansowej? Niestety takich smaczków jest dużo więcej. #remontujzwykopem #remont #budownictwo #budowlanka #pytaniedoeksperta #patodeweloperka
LordAndre - Mirki, jestem w trakcie odbioru mieszkania na rynku pierowotnym. Co sądzi...

źródło: temp_file735796984409847013

Pobierz
  • 60
  • 0
Tak są to mieszkania bezczynszowe nie ma nawet wspólnoty nie mówiac o spółdzielni, której nigdy nie bedzie. Majster no chyba ogarnięty, znalazł kilkanascie rzeczy do poprawki, wszystko pozaznaczane na miejscu, zdjecia porobione, opisane i wysłane miesiac temu do dewelopera na email. Teraz dostałem info że cześć jest poprawiona poszedłem tam i w sumie na sztuke porobione a cześć w ogóle nie tknięta. Moge wziąść pro firme od odbiorów ale czy ona coś
@LordAndre a co za kocioł jest tam przewidziany? Bo może ten kanał jest właśnie przewidziany do zwiększonego zapotrzebowania na powietrze. To musi być opisane w projekcie. Druga sprawa to te poprawki. Drewno to tylko zaprawki, można to ładnie zrobić. Zarysowania można rozpuścić specjalnym płynem i elegancko wypolerować (cosmofen w różnych odmianach) lub jak się nie da to listwę przyszybowa można wymienić. To żaden koszt zwłaszcza przy tak rozdupconej uszczelce. Klamkę się wymienia
  • 0
@niemodnie dokładnie po 18 dniach od wysłania formularza z usterkami dostalem odpowiedz ze czesc zostala naprawiona. Po mojej weryfikacji zglosiłem że nie pasują mi te poprawki a wiekszosc nie ruszona nawet, tak jak te okna
@LordAndre ok, czyli masz do kotła nawiew i wywiew zamontowany. A ten otwór to pod wentylację ci zostawili? Wydaje mi się czy on ma metalowy wkład?
#!$%@? przypudrował syfa. Był grzyb i myślał że jak czymś zaciągnie gladzia to problem zniknie... Skandal.
@LordAndre: musisz doczytać, mozesz napisać maila lub dzwonić prośba o darmowa poradę prawną w rzecznik praw konsumenta / UOKiK coś takiego, mi analizowali np umowę i deweloper musiał na poprawić. Na same poprawki deweloper ma 30 dni w teorii w praktyce może przedłużać jeśli są jakieś czynniki zewnętrzne. Najważniejsze żebyś miał na piśmie co uznają czego nie. Jak nie uznają tego ck chcesz to ja bym walczył argumrntujac te 14 dni.
  • 0
@mizabud przecież to dalej będzie pękać. Majster mówił że w takim wypadku trzeba zrobić szczeline szlifierką bo materiał cały czas pracuje. @TarnowskiMentor no firme i tak bede musiał wziąść raczej, a na wykopie moge się zapytać czy moje uwagi są zasadne czy jestem #!$%@?ęty i wymagam od dewelopera za dużo