Wpis z mikrobloga

ponad rok przerwy od #escitlopram , wcześniej zadziałał wybornie, zbił całe napięcie z ciała, poprawił nastrój, libido wróciło i chęci do życia. Niestety stłumił objawy tylko na pewien czas, potem wszystko znowu wróciło, myślicie że to przez to że nie chodziłem w równoległym czasie na terapię? czy po ponad roku przerwy od tego leku jak znowu zacznę brać, to mogę spodziewać się tak samo zadowalających efektów? ;) tym razem chcę iść na terapię podczas brania. #depresja #nerwica #psychoterapia #psychologia
  • 20
@Alvarez17: @Kitku_Karola ale zaburzenia psychosomatyczne biorą się z psychiki, myśle że jeśli pojdzie się na terapie i trochę „poprzestawiają” człowiekowi w głowie to i zaburzenia psychosomatyczne mogą minąć. No bo jaki inny lepszy sposób od terapii i lekow na to gowno? Męczę się z tym już 4 lata, dostaje sraczki co chwile ze stresu, mam fale gorąca przez całe ciało itp
@JesteMlodyGzGdyni na terapii nie przestawiają Ci nic w głowie. To nie są czary. Na terapii pomagają Ci zrozumieć co się z Tobą dzieje, dlaczego i byś doszedł do tego co musisz zrobić w swoim życiu by te reakcje psychosomatyczne się nie pojawiały (mogą to być ćwiczenia oswajające z jakimś stresorem, może to być eliminacja sytuacji/osoby/substancji z życia, albo przemodelowanie tej stresującej sytuacji/relacji z osobą).

Ogólnie największą skuteczność ma branie leków od psychiatry
@Kitku_Karola: dziękuje za informacje, co do testów diagnoztycznych uważam ze one mogą się przydać jeśli chodzi np o zdiagnozowanie czegoś takiego co ty masz np autyzm. Uważam ze to co mam ja czyli depresja/lęki , mogą leczyć różne nurty tylko w inny sposób :) według mnie psychodynamiczna jest lepsza niż cbt bo leczy problem „u źródła” poprzez cofanie się do przeszłości, a zazwyczaj przyczyna w niej leży.
@JesteMlodyGzGdyni ogólnie leczenie dąży do tego by pacjentowi leki i psychoterapia nie były potrzebne po okresie leczenia. Ja zanim zarzuciłam psychoterapię to wpierw odstawiłam leki, bo po prostu nie czułam już że ich potrzebuje. Radzę sobie bez leków nawet jak mam dołki czy stresy, nie czuję się już tak zle w takich momentach a przed terapią z lekami prawie całe życie mi się załamywało jak miałam gorszy moment czy stres
@JesteMlodyGzGdyni ale border linę też może doprowadzić do depresji i ma inne źródła niż osobiwisc histroniczna. Testy badają jakie zaburzenie osobowości się ma by ograniczyć ilość tych źródeł skąd powstały i inaczej leczysz depresję u osoby z borderline a inaczej depresję osoby z osobowościa histroniczna, bo są inne grupy źródeł.

Większość nurtów cofa się do przeszłości XD terapia schematu, Gestalt czy psychoanaliza to robią. Autyzm czy ADHD jest po prostu bardziej wywracające
@JesteMlodyGzGdyni: Podziwiam, że nadal ktoś chce tobie odpowiadać na te pytania. Ja kiedyś jak pytałem to byłem dość szybko zignorowany przez tych "speców", a potem wrzucony na czarną za jakąkolwiek sceptyczność do tych "sposobów" własnego autorstwa :P. Musisz mieć jakiś dar przekonywania, że mimo zadawania co chwilę tych samych pytań nadal chce się z tobą ktoś męczyć.
@Kitku_Karola: co myslisz o moim przypadku? ta choroba psychiczna zrobiła mój popęd seksualny zerowy a zawsze miałem mega wysoki, ssri mi poprawiło nastrój i o dziwo poprawiło libido ! niestety bez psychoterapii wróciło wszystko :( myślisz że najpierw leki potem terapia czy najpierw terapia potem leki w moim przypadku?
@JesteMlodyGzGdyni: Chlopie odstaw internet na dlugi - to jest najlepsza rada jaka możesz otrzymać. Co chwilę pytasz o to samo. Zapewne codziennie przeglądasz internet i czytasz różne głupoty co ludzie wpisują. Ty się sam pograzasz tutaj. To już jest paranoja. To nie jest moją złośliwość ale rada dla Ciebie. Zrób sobie detoks od internetu, chodź na terapię, pracuj jak najwięcej, staraj się uprawiać sport tylko tak że ma z ciebie spływać