Wpis z mikrobloga

  • 0
@xyz_xyz jeśli "uszkodzenie jest do polerowania" a poszkodowany ci mówi 1000 do ręki albo policja to jak się dogadasz?
Przykład 2
Odpada dajmy na to oslona lusterka (na szybko wymyśliłem) i trzaska komuś szybę wymiana takiej kosztuje 700zl a koleś mówi dajesz 1300 albo policja. I ty wiesz ze on cie okrada ale wiesz też że mandat będzie 1200 napewno do tego zniżki AC ci pójdą. To co robisz?
  • Odpowiedz
@Marko72sos pisze oswiadczenie i mam w dupie naciagacza. Z drugiej strony tak jak w Twoim przykladzie, niby szyba 700 ale trzeba odstawic auto, swoje pewnie odczekac w kolejce. W aktualnych warunkach wklejona szyba musi stac 24h w serwisie. Wiec masz dojazd, powrot do domu, 24h bez auta +700zl szyba. Ja w takim wypadku mial bym w glebokiej pupie to 600zl "zarobku" wolal bym sprawne auto i nie szukanie warsztatu :) jeszcze
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz Opowiadasz o swojej konkretnie drogi szybie Ja też w samochodzie osobowym mam szybę dużo droższe ale na przykład dałem cenę za przy nie masz szyby do Fiata Ducato gdyby się mi ją potrzaskał Powiedziałbym do ciebie Oddaj mi 1200 albo wzywam policję Ty byś odpowiedział chyba żartujesz To chyba kosztuje 700 zł tylko w serwisie ja bym odpowiedział mi jest obojętne kto za to zapłaci ty czy ubezpieczalnia tylko jak
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz czy zakładasz że zawsze w życiu będziesz tylko poszkodowanym i nigdy sprawcą i kiedy uderzysz w Opla Corsa z 99 roku i właściciele każę ci zapłacić zarysy na zderzaku gotówką 1000 albo policja to co zrobisz to jest patologia
  • Odpowiedz
@Marko72sos no przy aucie typu ducato ktore pewnie pracuje dochodzi czas gdzie auto nie zarabia, zly przyklad :) pisze oswiadczenie i niech sobie poszkodowany zglasza z oc. Jesli nadal nalega na policje to kwestia jak stoisz z punktami bo dla mnie to by bylo bardziej cennie niz dac komus te 600 zl wiecej. No ogolnie mandaty sa drogie i kazdy sra po gaciach bo bardzo latwo mozna dostac 3k+ ale moim
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz ja się nie czepiam mandatów bo faktycznie może to troszeczkę pokoiło drogi ale zrobienie tak drogiego mandatu za sam przyjazd policji nieważne co stwierdzono na miejscu to sam przyjazd powoduje natychmiast mandat 1000 zł niezależnie czy przyjadą do tego że Wypchnąłeś sąsiedni samochód do rowu czy że lusterkiem przerysowałeś drugie lusterko
  • Odpowiedz
  • 0
Podam konkretny przykład dlaczego to pisze żona zmieniając pas dotknęła tylną oponą nadkola mniejszego samochodu jadącego obok zjechała na parking na nadkolu tego samochodu trudno nazwać to Rysy bo całe uszkodzenie było od opony według mnie do spolerowania ale kogoś zażądał 1000 zł lub wzywa policję gdyby obok była stacja kupiłbym pastę polerską i mu to wypolerował do lepszego stanu niż miał wcześniej dodam że cały pojazd dookoła był poobijany jakby jeździł
  • Odpowiedz
@Marko72sos no niestety na takich "gruzikach" czesto ludzie myślą ze sobie zycie na nowo poukładają ¯_(ツ)_/¯ wszystkie mandaty poszly do gory co zrobic ale w takiej sytuacji bym ujowi nic nie dal, zaplacil bym mandat yebac a nie dal bym zarobic cwaniakowi :)(chyba ze by mnie punkty palily to inna inszosc ) rozumiem #!$%@? Mirek ale szkoda zycia, napij sie dobrej lychy i posiedz z różową
  • Odpowiedz