Wpis z mikrobloga

Jest tutaj jakiś ekspert starych rpg ? Nigdy nie byłem fanem ani taktycznych rpgów a te z widokiem izometrycznym w ogóle mnie odrzucały ale bg3 jest takim kosmosem że zacząłem się zastanawiać nad tego typu grami starszej daty mega mi też przypomina ta gierka dragon age origins która jak dla mnie jest jedną z najlepszych w historii tylko trochę się obawiam że odrzuci mnie archaizm czytałem o starych baldurach, icewind dale, neverwinter 2 i planescape ktoś może coś z tego polecić od czego jest najmniejsza szansa że sie odbije ? #gry
  • 9
  • Odpowiedz
@Gandern: Bierz się za Icewind Dale 2. Przystępniejsza, niż BG1, BG2. Trochę więcej walki, a mniej durnych misji, typu zanieś pijakowi flaszke grogu to ci coś powie. Ograłem ją 2 razy w ostatnich latach i było spoko.
  • Odpowiedz
@Gandern z najstarszych to większości nazw nie pamiętam. Jako coś luźniejszego i nietypowego to Gorky 17 na mnie zrobiło ogromne wrażenie w tamtych latach. Z resztą kolejne odsłony też. Nie jest to typowy RPG. Raczej taktyczna strzelanka i coś nowego w tamtych czasach.
  • Odpowiedz
@Gandern: Baldura 1 odpuść raczej. Spróbuj 2 może Ci podejdzie. Planescape to książka, walka nie jest ważna. Z nowszych gier masz Pillars of Eternity, Tyranny, Torment Tides of Numenera, Divinity: Original Sin.
  • Odpowiedz
@Gandern: BG 1-2, icewind dale 1-2 i planescape odpuść bo są archaiczne i się odbijesz. Ja proponował bym KOTOR 1-2, Neverwinter nights 1-2, dragon age origins
  • Odpowiedz
@Gandern: możesz sprawdzić poprzednie gry Larian Studios - Divinity: Original Sin 1 & 2, gorąco polecam, najbliżej im chyba do BG3

Z izometrycznych RPG mogę polecić te niżej, są dosyć "świeże" względem tych dwudziestoletnich klasyków:

Pillars of Eternity 1 & 2
Pathfinder: Kingmaker
Pathfinder: Wrath of the Righteous
Torment: Tides of Numenera
Tyranny
Age of Decadence
  • Odpowiedz
@Gandern: z tych co wymieniasz to BG2 największa szansa, że podejdzie, ale i tak nie jakaś duża. Z innych to najbardziej przystępna będzie Divinity Original Sin 2, jeszcze się nie zestarzała. Divinity OS1 też powinna dać radę, ogrywałem 2 lata temu z kolegą w coopie i było spoko, choć fabuła jest przeciętna. (walki za to fajne)
  • Odpowiedz