Wpis z mikrobloga

Oczy nam zamydlili zarobkami jakichś prezenterów, a bocznymi drzwiami wjeżdża sobie paliwo e10 (droższe i gorsze). Czy blokada tego nie była bardziej priorytetowa dla dobra społeczeństwa niż wprowadzenie pułkowników do podrzędnej medialnej szczujni? No ale cisza w eterze, najważniejsze to ile zarobił ten zły pisowski funkcjonariusz. Ehh i tak to lud jest rozgrywany przez elity od wieków.
#sejm #polska #tvpis #orlen #samochody #paliwo #motoryzacja
Vinizius - Oczy nam zamydlili zarobkami jakichś prezenterów, a bocznymi drzwiami wjeż...

źródło: e47d58d5e36f905faadc68a8ca99b7a86fd81377d92f4222a941d639c887d70d

Pobierz
  • 18
  • 0
@balbezaur: Każe, ale do bodajże 2030.
Poza tym Niemcy mają wybór na stacjach, mogą zatankować e5 i e10. W Polsce jest brak wyboru, przymus i zero protestów. Wręcz ludzie coś piszą że trzeba kombinować. Kuriozum.
  • 0
@KosmicznyNalesnik: Dlaczego miałyby mnie interesować wyścigi na torach i dlaczego miałoby to robić na mnie wrażenie?
Jest gorsze bo w rezultacie kupując benzynę kupujesz jej już nie 100% w litrze, nawet nie 95% jak jeszcze dziś a już tylko 90% a placisz tyle samo lub nawet więcej za gorszy produkt (wyższe spalanie).
Ale wiesz że te 10% to jest paliwo tylko w fromie etanolu? Na torach się jeździ na E85. Więc według tego co piszesz samochody które mają 600+ koni jeżdżą na paliwie którego 85% to nie paliwo. Chyba jest tu jakiś spisek że musimy tankować paliwo a samochody sportowe używają tylko 15% tego co my używaliśmy dotychczas.
  • 0
@KosmicznyNalesnik: A wiesz że samochody wyścigowe są nieustannie naprawiane przez mechaników ze względu na niską trwałość silników? Silnik w f1 wytrzymuje raptem kilka wyścigów. Zwykły człowiek też co 5000 km powinien remontować silnik u mechanika skoro już porównujemy się do zawodów wyścigowych?
Płacąc na stacji paliw chce zapłacić po cenie rynkowej za benzynę a nie etanol.
@Vinizius
I z silników samochodów wyścigowych są wyciskane ostatnie soki. Myślę że jak byś jeździł zawsze na każdym biegu do odciny to też musiał byś często naprawiać silnik. Nawet jak byś jeździł na starej benzynie 95 bez E5 albo E10. To E10 nie popsuje ci w nocy silnika, a wyższego spalania nie zauważy nikt kto nie próbuje bić rekordów oszczędzania paliwa.
Jedynie mógł bym się bać o ludzi którzy mają starsze samochody,
  • 0
@KosmicznyNalesnik: Samochody są teraz drogie. Takie roczniki 2015 bez względu na markę czyli taki dość nowoczesny samochód przystosowany do najnowszych technologii potrafi kosztować dużo powyżej 20 000. Ktoś kto jeździł do tej pory jakimś rocznikiem 1999/2000 może nie mieć takich pieniędzy choćby z powodu innych wydatków.
Myślę że jak zwykle w Polsce wzięto się za coś od złej strony. Należało pójść drogą Niemiec. Dać wybór czyli E5 i E10. A do
@Vinizius
No jak ktoś jeździ samochodem rocznik 1999/2000 to ma duże szanse że jego samochód może jeździć na E10. Do tego kto powiedział że musi być to samochód z 2015? Sam mam samochód z 2009 i nawet się nie martwię że nie będę mógł jeździć na nowym paliwie. Więc o jakich najnowszych technologiach pisałeś? DLa niektórych ludzi nowsze samochody zawsze będą za drogie albo "za często się psują".
  • 0
@KosmicznyNalesnik: Mój jest rocznik 2008, ale pewności mieć nie będziemy że w ciągu wielu miesięcy uzywnia takiego paliwa silnik nie ulegnie awarii. Takie małe ryzyko za które dostawca paliwa nie bierze odpowiedzialności.