Wpis z mikrobloga

Mając 400k oszczędności zbieranych z myślą o zakupie nieruchomości, lepiej dobrać kredo i kupić mieszkanie w Warszawie, czy lepiej zainwestować to w ziemię pod Wawą i zakredytować się 0% (jeśli będzie można) na budowę domu?

Docelowo i tak chcę dom, ale nie wiem czy biorąc pod uwagę obecną sytuację, nie lepiej kupić coś w Warszawie, przetrzymać, sprzedać i potem się budować?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 16
@bohlen ja cale zycie mieszkalem w domu i nie wyobrazalem sobie mieszkanie kupic. Finalnie kupilem mieszkanie ale nie w bloku i jestem w #!$%@? zadowolony. Przemysl temat bo budowa chaty w tych czasach to takie siano ze mnie to az przeraza
@bohlen: Marki mi się trochę ze złodziejstwem kojarzą i raczej bym szedł w stronę Bugu prędzej. Jest gdzie i na ryby i na grzyby pójść że tak powiem, a do stolicy dojazd nie najgorszy. Zielonka idealna sypialnia bo do wileniaka jakieś 10 minut pociągiem drogi, mało atrakcji ale są w zasięgu ubera/pociągu/komunikacji miejskiej nocnej w drodze powrotnej. Ogólnie powiaty północno wschodnie są przyzwoicie skomunikowane ze stolicą, a ze szkołami/przedszkolami i żłobkami
@NieRozumiemIronii @bohlen ciezko mi powiedziec co to jest, ja to na to mowie po prostu budynek wielorodzinny a nie blok bo wyglada jak #!$%@? willa i jest tu 10-12 mieszkan aby edit. Nie wiem co to dokladnie familok ale w poprzednim miescie mowi tak na takie stare budynki z cegly, to jezeli to masz na mysli to napewno nie bo budynek z tego roku xd
@bohlen: Na ten kredyt to się nie nastawiaj za mocno z uwagi na to że z działką za 400k to już jesteś bogol ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rok temu powiedziałbym że mieszkanie, dziś ceny są tak absurdalne że skłaniałbym się ku temu żeby jednak budować dom.
Gdzie kupisz działkę za 400k pod Warszawą?


@Anien: Wszędzie ?
@bohlen: To wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz mieć już docelowe mieszkanie.... Weź pod uwagę, że ziemia też tańsza nie będzie.... Jeśli nie musisz już na teraz budować domu a docelowo chcesz to kup działkę a za resztę kup mieszkanie w kredo. Jak dojdziesz do wniosku, że to już ten moment to sprzedajesz mieszkanie i budujesz chałupę na działce,
@glos_zenady: W samym Piasecznie masz ze 40 działek poniżej 400k w metrażu ~1000m2. Tak samo wszędzie w obrębie do 50km od Warszawy. Sprawdzałeś chociaż czy bazujesz na biadoleniu zasłyszanym w psiej dupie ? A może dla Ciebie działka to musi mieć ze 2k m2 ?