Wpis z mikrobloga

W moim mieszkaniu dzieją się paranormalne rzeczy a żaden fachowiec nie jest w stanie temu zaradzić ¯\(ツ)/¯

Mianowicie posiadam podgrzewanie wody w mieszkaniu piecem gazowym. Piec gazowy w Zimie wariuje. Nie chcę się uruchamiac lub urchamia się mega długo. Na logikę jest "zepsuty" ale cóż jest jeden patent by go odpalić
-Odkręcam przez 10 sekund zimną wodę w kuchni ,następnie odkręcam ciepłą czekam 5 sekund i zakręcam zimną. Piec odpala, chyba że włącze gaz w kuchence gazowej np podgrzewając obiad wtedy nie chcę się odpalić (Jakkolwiek to nie ma żadnego sensu, powiązania to działa)

Myślałem że to jakiś problem z instalacją wodną i ciśnieniem. Hydraulik wezwany nie stwierdził żadnej awarii, ciśnienie wody mam odpowiednie. Uważałem że to może być problem z gazem który by się w jakiś sposób ulatniał Gazownik który stwierdził szczelność instalacji. Myślałem że piec jest zabrudzony, wezwałem serwisanta który miał go wyczyścić i po czyszczeniu... to samo. Fachowiec sam nie wie dlaczego tak jest , proponuje mi instalacje nowego pieca natomiast... nie daje gwarancji że problem nie będzie występował bo może to być problem w mieszkaniu a gwarancje daje na sam piec.

Ktoś ma jakiś pomysł co za czary mogą sie u mnie dziać? To 4 piętro, ostatnie w bloku , blok z 1972 roku

#elektronika #elektryka #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #ogrzewanie
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@heksengerg: To ma jakikolwiek sens z tym że... Nikt nie wie czy kolejny będzie działał normalnie a ten nie działa bo "nikt nie wie czemu" , tzn działa ale trzeba go uruchamiac dziwnymi sposobami.
  • Odpowiedz
@Radkiewicz: próbowałeś złożyć ofiarę duszkom i skrzatom domowym?
Kiedyś dawali trochę mleka albo jaki ser, możesz spróbować kawałek kebsa zostawić pod piecykiem.
Możesz też przegonić egzorcyzmami ale takie skrzaty dobre są, jak oblaskawisz kebsem to mogą przed wyciekiem gazu ostrzec, albo sąsiadce co "dzień dobry" nie odpowiada naszkodzic, a właśnie, "dzień dobry" sąsiadom mówisz? No właśnie, to się doigrales...
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon: A jakiś inny pomysł? Każdorazowy przyjazd fachowca to 200 + złotych. W przeciągu 2 dni wydałem 500 by dowiedzieć się że
-Mam dobre ciśnienie wody
-Piec jest sprawny
  • Odpowiedz
@Radkiewicz: Na 99% masz zakamieniony wymiennik ciepła w piecyku, nie da się go łatwo odkamienić (musiałbyś go zdemontować, płukać kwaskiem cytrynowym/octem itd.), można go wymienić jeśli są części zamienne dostępne/możesz kupić dawcę na olx, ale moim zdaniem nie warto, ja takie stare piecyki sprzedaję po 100-200 PLN na olx xd

Jeśli to stary piecyk z otwartą komorą spalania to wywal to gówno, bo się zaczadzisz. Zamontuj sobie piecyk z zamkniętą komorą
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer: Jeśli czytam na internecie to opisują że przy problemach z tym wymiennikiem woda będzie raz ciepła a raz zimna. Tutaj występuję to inaczej bo Junkers nie chcę się odpalić natomiast gdy już się odpali sposobem który podałem wyżej działa perfekcyjnie. To ma jakieś znaczenie?
  • Odpowiedz
  • 2
@Radkiewicz co znaczy ze uruchamia sie mega długo? Jezeli Gasnie przy odpaleniu kuchenki gazowej znaczy ze cisnienie gazu spada, patrzac ze mieszkasz na 4 pietrze nie bylo by to takie dziwne. A jezeli masz podgrzewanie wody tak samo z pieca gazowego, to on odpala sie kiedy presostat odkrywa spadek cisnienia, jezeli presostat jest brudny osadem z wody to przeplyw jest zdlawiony I moze dzialac z opoznieniem
  • Odpowiedz
@Radkiewicz serio nie ma fachowców do takich rzeczy. Dzisiaj serwisant umie tylko szczotką dysze wyczyścić. I to bez ironii.
Nie ma prawdziwego fachowca, który sprawdzi czujniki. Co z tego, że ciśnienie wody i gazu jest jak czujnik mówi co innego i pieca nie uruchomi. A wyczyścił go bo głupio brać za sam przyjazd. I faktycznie typ od gazu nie wie co jest bo sie nie zna.
  • Odpowiedz
  • 0
@Radkiewicz w normalnych kotłach po 3 razy jak nie odpalisz powinno wejsc flame failure I go przedmuchac. A co do twojego przypadku moim zdaniem albo czujnik cisnienia jest uszkodzony, albo trzeba go nastawic, I wyczyscic miejsce gdzie jest pomiar, albo zalozyc nowy, moze miec tez styki luzne. Najprawdopodobnie w miejscu gdzie jest pomiar przeplyw jest zdlawiony przez osad wody.
  • Odpowiedz
@Radkiewicz wezwij sensownego specjaliste. masz za niskie ciśnienie w instalacji gazowej, a nie wodnej. albo brak dobrego uziemienia pieca/instalacji. Puszczenie wody "uziemia" ci piec przez rury i płynąca wodę. i iskra lepiej przeskakuje
Albo oba problemy na raz
  • Odpowiedz
  • 0
@Radkiewicz miałem podobny problem. Piecyk do podgrzewania wody w kranie odpalany na iskrę z 2ch baterii R20. Chyba Thermaq. Wyglądało to tak, że sobie pykal i pykal i nie odpalał, dopiero po dobrej chwili.

Sesja analityczna ze zdjęta obudowa i wygląda to tak. Najpierw odpala się jeden rząd palników, podgrzewa anode (taki precik z jakąs ceramika wygięty dostępny z przodu, wewnątrz Komory spalania, nachylony nad jednym rzedem palników) i odpala się reszta.
  • Odpowiedz