Wpis z mikrobloga

@KokainowyStforek: Uważają tak tylko Ci którzy ich nie mają. Z prostego powodu, chcą kupić taniej. Reszta, która już je posiada woli żeby rosły. Z pewnych powodów Ci pierwsi są bardziej słyszalni na wykopie.
  • Odpowiedz
@KokainowyStforek: No to widać słabo u ciebie z tym myśleniem, skoro tyle to zajęło i na nic nie wpadłeś. Dla ułatwienia - możesz też zapytać w drugą stronę. Jedni chcą obniżek cen, bo według nich wzrasta wtedy dostępność "dobrych" nieruchomości dla "zwykłych" ludzi. Inni chcą wzrostów, bo nieruchomości to dla nich po prostu kolejny towar i sposób na pomnożenie kapitału.

Oczywiście całość jest znacznie bardziej złożona, ale jeśli przez 2 dni
  • Odpowiedz
@kampaw: Z tego co ty piszesz wynika że masz problem z myśleniem. @DeoLawson Ładnie to opisał. Spadek cen nieruchomości oznacza że na ich wartości stracą "Kowalscy" którzy już je posiadają, w tym szczęśliwcy którzy nabyli nieruchomości w programie BK2%, jest to 50.000 osób. Dlaczego ci ludzi mają stracić nominalnie? Posiadam kilka mieszkań i w zasadzie każde z nich wzrosło na wartości nominalnie, nie realnie tj. jeżeli sprzedam swoje mieszkanie w lokalizacji
  • Odpowiedz
Posiadam kilka mieszkań


@KokainowyStforek: Mogłeś od tego zacząć, oszczędziłbyś klawiatury odpisującym.

Kupiłeś mieszkanie za 10k z metra, kosztowało 400k.
Wybrałeś je przejściowo, zamiast domu, co kosztuje 800k.

Rodzi Ci się dziecko po kilku latach. Musisz wymienić na większe. Wracasz do pomysłu kupna domu.

Twoje mieszkanie +50%, masz 600k.
Dom +50%, teraz 1,200,000.

Wtedy brakowało Ci 400k, teraz brakuje Ci 600k.

Gdzie korzyść?
Lepiej, by ceny rosły, czy spadały w takiej sytuacji?
  • Odpowiedz
@KokainowyStforek: No i wszystko się zgadza - jeśli masz kilka mieszkań, to jest to inwestycja i chcesz by była warta jak najwięcej. Osoba, która chce kupić pierwsze mieszkanie - lub pierwsze "normalne" mieszkanie a nie budę dla psa/odziedziczoną ruderę na zadupiu - chce jak najtaniej, by nie zapieprzać na kredyt przez połowę życia. Faktycznie, trzeba całe święta myślenia by to ogarnąć.
  • Odpowiedz
Dlaczego ludzie uważają że spadek cen nieruchomości to dobra rzecz?


@KokainowyStforek: no może dlatego że jak ktoś mieszka z rodzicami lub wynajmuje mieszkanie i chce kupić swoje to zależy mu na tym żeby kupić je jak najtaniej xD chyba nie ma tu nic trudnego do zrozumienia XD
  • Odpowiedz
@KokainowyStforek
Bo jak ludzie przeznacza większość wypłaty na ratę kredytu, to zaciągasz ręczny z gospodarce kapitalistycznej.
Im więcej osób musi wziąć drogi kredyt po ingerencji rządu, tym mniej wpływu z VAT z konsumpcji, tym mniej inwestycji, zaprzestanie podejmowania jakiegokolwiek ryzyka w zakresie rozpoczynania działalności itd

System naczyń połączonych.
Nieruchomości swoim tempem powinny rosnąć, a nie boosterki od rządu +30 procent w kwartal za pieniądze podatników.

Dopłaty wiecznie istnieć nie będą a wtedy
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Przecież to co piszesz nie ma sensu. Moje mieszkania % poszły znacznie bardziej do góry niż domy w aglomeracji, bo rozumiem że do tego porównujesz? Realnie różnica pozostała taka sama nominalnie, wiem bo to porównuje w miarę regularnie. Oczywiście żeby rosły bo w twój argument zakłada spadek wartości obu aktywów, więc i tak stracę.

@kampaw Osoba która chcę kupić pierwsze mieszkanie dostała w tym roku gigantyczne wsparcie od Państwa, w
  • Odpowiedz
Przecież to co piszesz nie ma sensu. Moje mieszkania % poszły znacznie bardziej do góry niż domy w aglomeracji,


@KokainowyStforek: Rany boskie.. to tylko przykład. Weź sobie zatem mieszkanie 30m^2 i 60 m^2 w tym samym bloku.

Realnie różnica pozostała taka sama


@KokainowyStforek: "Realnie" to ktoś zarabia więcej i gówno z tego ma, że poprawia swoją wydajność i kompetencje, bo mieszkania np. rosną szybciej, niż jego zarobki.

Gdzie z tego
  • Odpowiedz
Rany boskie.. to tylko przykład. Weź sobie zatem mieszkanie 30m^2 i 60 m^2 w tym samym bloku.


@Yuri_Yslin: Ale to chyba logiczne że w tym samym bloku % wzrost/spadek będzie/powinien być taki sam? Twoje przykłady są bez sensu.

"Realnie" to ktoś zarabia więcej i gówno z tego ma, że poprawia swoją wydajność i kompetencje, bo mieszkania np. rosną szybciej, niż jego zarobki.


@Yuri_Yslin: Wszystkie dane wskazują że za średnie wynagrodzenie
  • Odpowiedz
Ale to chyba logiczne że w tym samym bloku % wzrost/spadek będzie/powinien być taki sam? Twoje przykłady są bez sensu.


@KokainowyStforek: Ty masz jakieś problemy z logicznym myśleniem, człowieku. Albo trollujesz.

30m^2 w bloku w 2015 kosztowało powiedzmy 200k, dziś kosztuje 400k.
60m^2 w bloku w 2015 kosztowało powiedzmy 300k, dziś kosztuje 600k.

Ceny z dupy na potrzeby przykładu.

Kiedyś kupując 30m^2 mieszkanie musiałeś oszczędzić 100k, sprzedać swoje i miałes 60m^2.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Lol to jest bzdura xD Jak dajesz jakieś przykłady to dawaj takie które mają oparcie w rzeczywistości, te twoje wartości są z dupy totalnie jeżeli zakładasz je dla jednej lokalizacji, co tam lokalizacji, jednego budynku. To absolutnie tak nie działa.

Zarobki wzrosły o 25% w Krakowie w rok? ciekawe. Bo mieszkania tak.


@Yuri_Yslin: Sprawdź sobie uśrednionge dane na bigdata rynek pierowtony, ja tego nie wymyślam.
  • Odpowiedz
@KokainowyStforek: > Sprawdź sobie uśrednionge dane na bigdata rynek pierowtony, ja tego nie wymyślam.

GDAŃSK

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu 2023 r. wyniosło 8715,93 zł i było o 0,5 proc. wyższe w stosunku do sierpnia 2023 r. i o 5,4 proc. wyższe niż we wrześniu 2022 r.

KATOWICE

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu 2023 r. wyniosło 8622,89 zł i było o 2,0 proc.
Yuri_Yslin - @KokainowyStforek: > Sprawdź sobie uśrednionge dane na bigdata rynek pie...

źródło: Ceny_mieszkan_-_listopad_2023-K_YpwtJom.width-800

Pobierz
  • Odpowiedz
@KokainowyStforek: Myślę że gdyby ktoś z tagu potrafił wskazać źródło wiedzy zawierające analizę tego jak duża część np. PKB jest przeznaczana na jakie walory inwestycyjne z podziałem na państwa to poznalibyśmy wspólnie odpowiedź na nurtujące cię pytanie.
  • Odpowiedz