Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #bieganie Czy do waszych planów treningowych/treningów wrzucacie jakieś treningi na siłowni na nogi? Mam dość napięty grafik pod względem przygotowań pod #maraton (6x w tyg biegi), ale zastanawiam się, czy tych spokojniejszych i krótszych, nie zamienić właśnie na jakiś trening siłowy #kiciochpyta
  • 6
@Saper86: ciezko Ci bedzie samemu to ogarnac. Ale to raczej nie powininny byc stricte nogi. Jak biegasz 6xtyg. to na silce raczej skupilbym sie na corze i gorze, dlugim rozciaganiu i generalnie takim raczej slow treningu (typu 2h na silce z cwiczeniami na core + rozciaganie). W zaleznosci jak wyglada Twoja regeneracja, wartosciowy trening na nogi na silce moze totalnie zmiesc sens i progres biegania dzien pozniej. Wedlug mnie i szkol
@Saper86: Ja przy bieganiu 5-7x w tygodniu staram się 3 razy w tygodniu zrobić trening siłowy. Bieganie to dodatek do siłowego trochę, bo tak często to zacząłem biegać dopiero w tym roku, w poprzednich latach to było zwykle 2-3 biegi na tydzień i tylko w porze gdy można biegać w krótkim rękawku i spodenkach.
@Saper86: jak nie trenujesz do maratonu w 2:30, to nie potrzebujesz 6x w tygodniu biegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i bardziej zamiast treningu nóg na siłowni to warto pochylić się nad pośladkami, brzuchem + mobilność + rozciąganie w biodrach