Wpis z mikrobloga

Spółka zależna Stalexport Autostrady zdecydowała o zniesieniu od 16 stycznia 2024 r. preferencyjnej stawki opłaty za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków. Obecnie preferencyjna stawka opłaty wynosi 13 zł. Od 16 stycznia stawka pobierana na każdym placu poboru opłat (tj. w Mysłowicach i w Balicach) wyniesie 15 zł niezależnie od sposobu jej uiszczania


Stalexport serdeczne #!$%@? ci w dupe :)

#krakow #katowice #autostrada
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DJRuraWydechowa: pomyśleć, ze w bardziej cywilizowanych krajach roczna winieta na wszystkie autostrady wynosi mniej, niż 10-krotny przejazd tam i z powrotem jednym, wiecznie rozkopanym i korkującym się odcinkiem autostrady u nas.
  • Odpowiedz
Aha, to ta aktualna stawka jest preferencyjna xDDDDDDDDDDD


@Peter_Mountain: W sumie nie wiem co tak Cię bawi. "Normalna" stawka wynosiła cały czas 15 zł. Przy korzystaniu z płatności automatycznych była niższa o 2 zł (preferencyjna), w celu zachęcenia ludzi do korzystania z tej formy płatności. Teraz znoszą zniżki przy płatnościach automatycznych i wszyscy będą płacili tyle samo bez względu na metodę płatności.
  • Odpowiedz
@stanleyek: kiedy? Ostatnie co widziałem (2021) to ujawnione zostały fragmenty, nadal nie całość. Firma ujawniła część zapisów z umowy i wszystkie hipotezy i analizy robione były na podstawie tych fragmentów.
  • Odpowiedz
W sumie nie wiem co tak Cię bawi.


@ZygmnuntIgthorn: Bawi mnie cena przejazdu tą autostradą np. jadąc do rodziny w jednym dniu, gdzie muszę zapłacić (aktualnie) 52zł. Nie wiem jak sobie radzą ludzie dojeżdżający ze Śląska do KRK do pracy CODZIENNIE...
  • Odpowiedz
gówno prawda. Jechałem tamtędy przed świętami i płaciłem 15 zł. Może i więcej niż mówią, ale przynajmniej dwa razy.


@Slonievsky: 15 zł to normalna stawka obowiązująca cały czas. Preferencyjna stawka była za korzystanie z płatności automatycznych.

Bawi mnie cena przejazdu tą autostradą


@Peter_Mountain: To zrozumiałe. Niemniej teraz obowiązują dwie stawki. Zwykła i preferencyjna, choć obie nienormalne. Ciężko nazwać tę drugą inaczej.
  • Odpowiedz
@goferek Pomyśleć, że SLDowski minister Marek Pol chciał wprowadzenia winiet. To go zwyzywali i nadali przezwisko WINIETOO, Widać kto miał wtedy rację.

EDIT

Kto wtedy najbardziej darł mordę o winiety? Przyszły minister Polaczek. Skąd? Oczywiście z PiS xD
  • Odpowiedz
Paręnaście razy jechałem do Krakowa i zawsze objazdami... Kilkanaście minut dłużej ale za to taniej. Jak jest mniejszy ruch to czas podróży jest podobny.
  • Odpowiedz