Wpis z mikrobloga

Mirki mieszkające w #wieliczka albo #skawina a pracujące w #krakow

zbieram informacje - rozważam kupno domu pod Krakowem i biorę pod uwagę przede wszystkim Wieliczkę lub Skawinę. Jakie są wasze wrażenia? Jak dojazdy, komunikacja miejsca / PKP? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, opiniami. Proszę o możliwie obszerne wypowiedzi. Wasz głos ma znaczenie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #kiciochpyta
  • 18
  • Odpowiedz
@Krisskow: z Wieliczki jest spoko dojazd pociągiem (w 20 min jesteś na dworcu głównym w Krakowie). Co do MPK to działa tak jak w całym Krakowie - średnio z punktualnością.
Fajne jest to, że są tu urzędy, niedaleko do szpitala na prokocimiu, dużo szkół, sklepów, etc.
Jedyne czego mi brakuje to miejsca, gdzie można by wypić piwko wieczorem ze znajomymi. Są tylko restauracje, ale brak pubów.
  • Odpowiedz
@Krisskow: w tym przypadku skupiłbym się na tym, by w danej miejscowości mieć stację SKA w zasięgu buta, reszta to sprawa drugorzędna - i tak po wszystko będziesz śmigać autem
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o Wieliczkę (mieszkam jeszcze w KRK przy granicy z Wieliczką), to mam wrażenie że jeszcze nie do końca rozwinęła się infrastruktura pod ilość mieszkańców, która wzrosła gwałtownie w ostatnich latach. Pojawiają się spoko knajpy, ale jest ich jeszcze malutko, nocny transport kuleje i z siłowniami jest jak na razie marnie. Może z czasem się to rozwinie, ale jak na razie szału nie ma. Mam wrażenie że w Skawinie jest ciutke
  • Odpowiedz
@Krisskow Skawina też fajne miasteczko, wszystko masz na miejscu. Jest stacja PKP z parkingiem P&R i w 20 - 25min jesteś na Kraków Główny.
Porównując do Wieliczki to:
Na plus w Skawinie jest bardziej płasko i moim zdaniem o wiele lepszy park (staw, 2 duże place zabaw, ogólnodostępne korty do tenisa i siatki) i błonia z trasą do biegania/jazdy na rolkach, siłownią pod chmurką i kolejnymi placami zabaw.
Jest strefa przemysłowa i
  • Odpowiedz
@Krisskow: jakby co to ze Skawiny też masz SKA (z Wieliczki jest SKA1, a ze Skawiny nie wiem jaki numer), jest to bardzo wygodne (sam tak jeżdżę do pracy tylko akurat od strony lotniska), ale niestety jeździ co pół godziny. Inna sprawa jak masz daleko do stacji i czy jest tam gdzie zostawić auto: niby miasto chce, żeby ludzie korzystali z p+r, a z doświadczenia wiem, że czasem nie jest pod
  • Odpowiedz
  • 0
@Krisskow Skawina, sporo linii MPK na przesiadkę na czerwonych makach na tramwaj, minus cholerne korki w godzinach szczytu, plus nie jest to jakiś ładny rejon, w końcu Skawina była miastem przemysłowym. Wieliczka ładniej, ale również lubi w korku stać i też dużo linii autobusowych do Krakowa. Jeśli chodzi wjazd do Wieliczki to ma ich sporo i najlepiej unikać tego od Krakowa ulica wielicka wiecznie się dziwię czemu wszyscy do tego wjazdu się
  • Odpowiedz
@Krisskow: też nie mam doświadczenia. W moich rejonach czasem zalatuje ze Złocienia (oczyszczalnia, sortownia śmieci, garbarnia), także myślę że generalnie w okolicach południowo wschodnich rejonów Krakowa trzeba się liczyć z jakimiś "zapachami" - kwestia tylko jak bardzo bedą intensywne.
  • Odpowiedz