Wpis z mikrobloga

@dawidfischer4: Jak piętrowy i 35m2, to albo schody zajmą Ci sporą część przestrzeni obu pięter, albo (i to jest myśl) wykombinuj tak, by wywalić klatkę schodową na zewnątrz.
Jeździłem ostatnio po RODach, gdzie ludzie tego stawiają na potęgę i chcąc zachować metraż albo sobie łeb obcierałeś, albo robiłeś jakieś dzikie akrobacje, by wejść po schodkach wielkości znaczka pocztowego.
W zależności gdzie to będzie stało i jak bardzo na widoku, te 35m2
@dawidfischer4 z kominkiem nie chodzi mi o ciepło tylko bardziej klimat do wieczoru z panną którą tam zabieram i w okresie jesienno-zimowym takich domków szukam. Wokoło kominka robi się płytki żeby się ochronić przed ogniem i łatwo utrzymać czystość, ale to tez dodatkowy obowiązek dla właściciela, musisz dbać o drewno. Z tego co ja widzę to jak ktoś nie ma pojęcia to nawet po spożyciu % się za to nie zabiera. Dla
@dawidfischer4: masz 100% racji, klimatyzacja do ogrzania domku 35 m wystarczy, a każde źródło ognia to dla Ciebie niepotrzebny koszt i stres (często nawet gdzies z dala od domku zamontowana jest na stałe stacjonarna popielniczka jako palarnia, wtedy w umowie dajesz punkt o zakazie palenia w innym miejscu i masz spokój, przynajmniej w papierach). Kilka takich miejsc zwiedziłem i duże, wspólne palenisko na ognisko gdzieś z boku działki wystarczy dla zrobienia
uważasz ,że parterowy by był lepszy?

@dawidfischer4: Tak. Łatwiejsza konstrukcja, łatwiej sprzątać. Schody zabierają pewną część powierzchni. Nikt nie tupie nad głową osobom, które będą siedzieć na parterze. Łatwiej będzie też stworzyć jedną większą łazienkę na całość niż dwie mniejsze.

Po chwili zastanowienia się stwierdzam, że "to zależy". Jeśli masz ograniczoną wielkość działki to warto jednak piętrowy.