Wpis z mikrobloga

Dziś dokonałem mojej pierwszej użytecznej płatności krypto. Poza spekulacją faktycznie można coś za to kupć( ͡º ͜ʖ͡º). Kupiłem roczne diamentowe członkostwo na chess com . Za 120 usdc w sieci polygon. Miałem czas realizacji około 90 minut zajęło mi to 85 minut tylko ( ͡º ͜ʖ͡º).
Oczywiście można szybciej ale wszystko robiłem na tzw żywioł. Pierwsze co to przelanie z giełdy 10 usdc po sieci polygon na mój TW. Czas księgowania 8 minut u mnie było około 20 minut. Tutaj ciekawostka wyszukałem na TW usdc w sieci polygon I ten wynik okazał się zły. W sensie skopiowałem adres wysłałem te 10 usdc i w portfelu po 20 minutach pokazało się usdc pod innym adresem. Tamten adres okazał się usdc.e polygon . Potem dostałem resztę skopiowałem adres gdzie mam wysłać i okazało się że jeszcze muszę mieć matic by pokryć transakcje ( ͡º ͜ʖ͡º.). Tutaj ciśnienie lekko skoczyło bo zabierali 1 usdc za transakcje i myślałem, że to automatycznie pokryją ale nie. Musiałem wrócić na giełdę kupić matic, następnie dokupić znowu bo mogłem minimalnie wysłać 10. Następnie wyszukać w TW adres matic vs skopiować adres i wysilać, tutaj obyło się bez komplikacji. To już zostało skopiowanie adresu QR i zonk nie można odczytać kodu QR, kod QR jest nieprawidłowy ( ͡º ͜ʖ͡º). To skopiowałem adres i wysłałem mailem( bo miałem adres w komputerze a transakcje na telefonie ) Wklejam adres na TW i piszę nieprawidłowy adres ( ͡º ͜ʖ͡º). Człowiek kolejne 30 minut się zastanawia co poszło nie tak wpisuje ręcznie sprawdza znaczek po znaczku i ciągle wyskakuje nieprawidłowy adres. Już zaczynam pisać do supportu chess com że jakieś scam adresy mają i doznałem olśnienia. Wyłączyłem i wyłączyłem TW i adres został przyjęty ( ͡º ͜ʖ͡º) Wysłałem usdc i po kilku minutach przyszło potwierdzenie transakcji.
Zostałem diamentowym członkiem na chess com ( ͡º ͜ʖ͡º)
#kryptowaluty #szachy #chesscom #trustwallet #polygon
  • 5